دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

داستانهای دوشنبه

داستان های دوشنبه

نویسنده: آلفونس دوده
مترجم: عظمی نفیسی
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1337 - دوره چاپ : 1

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور، نقاشی ؛سیاه و سفید - مجموعه 27 داستان

منظور از انتشار این مجموعه این است که عده ای آثار شیرین و سودمند در دسترس دانش آموزان و جوانان قرار گیرد. تا کنون کوشش شایسته ای در فراهم ساختن خواندنیهای سومند و خوش آیند برای این دسته از خوانندگان به کار نرفته و جوانانی که مشتاق خواندن و آموختن اند کتابهای مناسبی که هم وقت آنها را خوش کند و هم ذوق و اندیشه آنان را نیرو بخشد در دسترس خود نمی یابند.

با انتشار این رشته کتابها امید می رود گامی در راه این مقصود برداشته شود. کوشش خواهد شد تا در ضمن این مجموعه ، برگزیده حکایات و داستانهایی که در کشورهای غربی برای جوانان و نوجوانان و مناسب حال آنان نوشته شده و همچنین خلاصه بعضی از آثار ادبی مهم عالم به زبانی ساده و روشن چنانکه در خور خوانندگان جوان باشد انتشار بیابد.امید است با انتشار این مجموعه گامی در راه این مقصود برداشته شود و داستانها و افسانه های کهن و نو که سرمشق دلیری و پرهیزگاری و عواطف انسانی است ، انتشار یابد و مورد استفاده دوستداران ادب و فرهنگ ملل جهان واقع گردد.

داستانهای این کتاب چنان شیوا و شیرین است و اخلاق و روحیات قهرمانان آنها در سراسر جهان شهرت یافته است. بیشتر این داستانها از میهن پرستی و غرور ملی مردم فرانسه حکایت می کند و نشان می دهد که در سالهای 1870 و 1871 که سپاهیان آلمان فرانسه را اشغال کردند چگونه زن و مرد و کودک فرانسوی خشم و نفرت خود را به دشمن نشان می دادند و چگونه از زندگی خود و شرف و افتخار سرزمین نیاکانشان دفاع می کردند.

« داستانهای دوشنبه» نیز مانند « نامه هائی از آسیای من» زاده روح پرشور و احساسات لطیف و شاعرانه « دوده» است و سبب گیرائی و دلنشینی و شهرت عالمگیر آنها نیز همین است؛ زیرا « سخن کزدل برآید لاجرم بر دل نشیند»

فهرست

آخرین درس
بچه جاسوس
مادران
کشتی
آخربن کتاب
خانه فروشی
سوپ پنیر
پاپ مرده است
آینه
نانهای شیرین
پرچمدار
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات