دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

داستانهای دن ؛ سلفون

داستانهای دن ؛ سلفون
درحال حاضر موجود نمی باشد

داستان های دن

نویسنده: میخائیل شولوخف
مترجم: محمدعلی عمویی
ناشر: رز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 195
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب حاضر شامل داستان‌هایی است که شولوخوف با نوشتن آن‌ها کار نویسندگی را آغاز کرد و سپس به نوشتن دو اثر بزرگ و مشهورش دن آرام و زمین نو آباد پرداخت و شهرت جهانی یافت.این داستان‌ها بر پایه حوادث جنگ داخلی و تجربیات جنگی نویسنده طرح ریزی شده‌اند.

حتی در پهنه وسیع روشنایی روز نیز این خوف همراه با احترام را احساس می کرد. نگاهش پشته ها و تپه های بی حساب را به حساب می کشید. به داخل مه لرزان و به گله ای که بر روی علف قهوه ای نقطه چین شده بودند خیره می شد و به خود می گفت که همانگونه که یک برش نان از قرص نان جداست او هم یکباره از دنیای خود بریده و جداست.در یک عصر شنبه گریگوری گله را به روال همیشگی به گاودانی راند. دونیاتکا در کنار پناهگاه آتشی بر افروخته بر روی آن مقداری ارزن و برگ های ترش و معطر می جوشاند ...

مادیان کرند تروفیم کره اسبی به دنیا آورد. تروفیم پنج سال از عمرش را در جنگ گذرانده است و فرمانده اسواران به او می گوید که باید کره اسب را بکشد، به این علت که ممکن است با شیطنت هایش صفوف جنگ را به هم بزند و سربازان را به یاد خانه و زندگی بیاندازد. تروفیم به قصد کشتن کره اسب می رود، اما منصرف می شود. در حدود یک ماه بعد، در نزدیکی دهکده اوست خورپسکایا، اسواران تروفیم با دسته ای از قزاقان وارد جنگ می شوند. جنگ به ساحل دن می رسد، کره اسب در گردابی گیر کرده و گویی کمک می طلبد.

تروفیم نمی تواند خویشتن داری کند، از میان صفوف دشمن قایق را به سمت گرداب کوچکی که کره اسب در آن وامانده هدایت می کند و مادیان نیز شناکنان به کمک او می شتابد. تروفیم با زحمت کره اسب را نجات می دهد و حین نجات دادن او آتش جنگ قطع می شود. بعد از نجات کره اسب گلوله ای به سمت تروفیم شلیک می شود و او در حالی که از لبان زمختش کفی خونین بیرون زده جان می دهد. در این مجموعه داستان هایی به نام های نشان مادرزاد، چوپان، حرامزاده، استپ آزور و خون بیگانه گرد آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات