دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جهان بزرگ و انسان

جهان بزرگ و انسان

نویسنده: موریس مترلینگ
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 228
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1332 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ جلد و عطف کتاب زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

این کتاب با عنوان «جهان بزرگ و انسان» جلد سوم از دوره چهارجلدی «اندیشه های یک مغز بزرگ» است که سه جلد دیگر آن عناوین «اندیشه‌های یک مغز بزرگ»، «خداوند بزرگ و من» و «افکار کوچک و دنیای بزرگ» نیز جداگانه انتشار یافته‌اند. این کتاب از بیست کتاب موریس مترلینگ اقتباس گردیده است.

اگر خداوند شما را آفریده باشد لازمه اش این است که شخصی هم خدا را آفریده باشد زیرا مطابق عقل من و شما،همان طوریکه من بایستی صانع باشم و هرگز به خودی خود بوجود نمی آیم خدا هم به تنهایی بوجود نمی آید.ولی ممکن است گفت که ما را خداوند نیافریده بلکه او و ما همواره بوده و خواهیم بود..

موریس پولیه در برنارد مترلینگ ؛ شاعر، اندیشمند، نمایشنامه نویس، فیلسوف و محقق بزرگ بلژیکی در ۲۹ آگوست سال ۱۸۶۲ در شهر «گان» متولد شد. مترلینگ تحصیلات ابتدایی را در کالج «سن بارب» و تحصیلات عالیه را در رشته حقوق و در دانشگاه «گان» به پایان رسانید. وی در سال ۱۸۸۴ و در سن ۲۲ سالگی به عضویت کانون وکلای شهر «گان» انتخاب شد و یک سال بعد، به مقام ریاست کانون دست یافت، اما قوانین خشک مجمع حقوقدانان نمی توانست اندیشه های بزرگ و طبع کاوشگر او را قانع سازد. از این رو، تا پایان عمر، دست از وکالت کشید.

مترلینگ در خانواده خود، زبان آلمانی و فرانسه را آموخت و بعد از ترک شغل وکالت، از دانش زبان انگلیسی برخوردار شد. در سال ۱۸۸۷ با دلی پر از امید به پاریس رفت تا در این شهر پرهیاهو، نام خود را به عنوان یک نویسنده، بلند آوازه سازد. او در سال ۱۹۱۲، کتاب «مرگ» را منتشر نمود و در سال ۱۹۱۹، با اینکه در بلژیک به سر می برد، به عضویت آکادمی علوم فرانسه درآمد. وی در سال ۱۹۲۰، طی سفر به آمریکا با بزرگان ادب آنجا آشنا شد. مترلینگ در سال ۱۹۲۶، کتاب «موریانه»، در سال ۱۹۳۱، «مورچگان»، در سال ۱۹۳۵، «عنکبوت زجاجی» و در سال ۱۹۳۷، کتاب معروف «در برابر خدا» را منتشر کرد. ....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات