دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تفاوت ها و همانندی های اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه

تفاوت ها و همانندی های اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه
درحال حاضر موجود نمی باشد
تفاوت ها و همانندی های اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 145305 - 77/4
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

تفاوت ها و همانندی های اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه

نویسنده: ابوذر ابراهیمی ترکمان
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب 

مصور

بررسی تفاوت ها و همانندی های فدراسیون روسیه با اتحاد جماهیر شوروی از آن جهت ضرورت دارد که خواننده را از تصور این همانی خارج ساخته و به یک دید واقع گرایانه نزدیک می کند. فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 موجب شد تا الزامات حکومت کمونیستی که نفوذ خود را به تمام ساختارهای حاکمیتی گسترش داده بود، به یکباره متزلزل شود.

گستره این الزامات آنچنان وسیع بوده که هنوز بخشی از آنها در ساختار حاکمیتی فدراسیون روسیه نیز دیده می شود. بنابراین بررسی تطبیقی همانندی ها و تفاوت های شوروی با روسیه می تواند دامنه دید وسیعی را در برابر خواننده این کتاب قرار دهد تا روسیه کنونی را همان گونه که هست، بشناسد.

نوشتار حاضر در جستجوی طرح و تبیین نسبت های مفروض بین شوروی و روسیه و نتیجه گیری براساس شواهد عینی، واقعیات تاریخی، الزامات ژئوپلتیکی و تحولات جهانی است. براین اساس، ابتدا تفاوت های ساختاری اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه، به تفصیل و با ارائه شواهد و مدارک و پس از آن تشابهات ساختاری موردبررسی قرار خواهند گرفت.

در ادامه با فرض امکان تفاوت‌ها و همانندی‌ها بین این دو کشور، با ابتناء به موارد و مسائل مطرح شده در دو گفتار پیشین، نسبت بین این دو ترسیم خواهد شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات