دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تروریسم غربی

تروریسم غربی

نویسنده: روژه گارودی
مترجم: احمد نخستین - جعفر یاره
ناشر: سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 512
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

موضوع این کتاب، بررسی عوامل پیدایش تفکر و دیدگاه مذهبی، فلسفی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی غرب در جهان امروزی است. پول پرستی و نظام سرمایه داری غرب در حال نابود کردن ریشه های اخلاقی و انسانی بشریت است که دلیل اصلی آن را باید در دیدگاه های غرب و در زمینه های مختلف جست وجو کرد.

نویسنده پس از سال ها تحقیق و تفحص در مسائل دینی، سیاسی و فرهنگی ادیان و اقوام مختلف، از فلسفه چین باستان تا فلسفه هند و ایران، و نیز بررسی تفکر و فلسفه یونان و روم باستان، به این نتیجه رسید که غرب، محصول یک حادثه بوده و تغذیه از منابع و دستاوردهای سایر اقوام و ملل دنیا از راه استعمار و استثمار آن ها تیشه به ریشه بشریت زده و در حال سوق دادن دنیا به ورطه نابودی است.

او معتقد است غرب برای رسیدن به اهداف خود از هر وسیله ای، حتی تروریسم، بهره می برد. به نظر نویسنده، تنها راه نجات انسان بازگشت به تفکرات ناب انسانی و تعالیم اصیل دینی است. انسان مجبور است به شیوه های غلط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی غرب پایان دهد تا راه رستگاری را بازیابد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات