دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تجارت اسلحه

تجارت اسلحه

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: ابراهیم یونسی
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 361
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

گزارش انجمن جهانی پژوهش در صلح استکهلم

 این گزارش اسلحه‌های کوچک ‏(en)‏ (ریوالورها (ششلول یا هفت‌تیر)، پیستل‌های خودبارگذار، تفنگ‌ها، کارابین‌ها، مسلسل دستی، تفنگ‌های تهاجمی و مسلسل‌های سبُک) که برای استفاده شخصی طراحی شده‌اند و سلاح‌های سبُک (مسلسل سنگین، نارنجک‌اندازهای دستی و سوارشدهٔ سنگین، پدافندهای هوایی قابل حمل، توپ‌های ضدتانک قابل حمل، توپ‌های بدون لگد، سیستم‌های موشکی ضدهوایی قابل حمل ‏(en)‏ و خمپاره‌اندازهای کالیبر کمتر از ۱۰۰ میلی‌متر) که برای استفاده توسط چند شخص به عنوان یک واحد نظامی طراحی شده‌اند را از هم متمایز و تفکیک کرد.

همچنین مهمات و مواد منفجره که یک بخش مکمل از اسلحه‌های کوچک و سلاح‌های سبک در درگیری هستند.اگرچه قاچاق اسلحه در مناطق درگیری‌های سیاسی گسترده‌است، اما این موضوع تنها به چنین نواحی‌ای منحصر نمی‌شود، و برای مثال در کره جنوبی، رقمی حدود ۶۳ میلیون قبضه سلاح به هند و پاکستان قاچاق شده‌است.

ارزش کلی بازار جهانی اسلحه سالانه حدود ۶۰ میلیارد دلار تخمین زده شده‌است با حدود ۸ میلیارد دلار برای پیستل‌ها، تفنگ‌ها، مسلسل‌ها و گلوله‌ها. ارزش کل تجارت غیرقانونی اسلحه به سختی قابل تخمین است، اما تجارت غیرقانونی اسلحه‌های کوچک ‏(en)‏ حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل تجارت اسلحه در جهان تخمین زده شده‌است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات