دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ کامل ایران ؛ تاریخ ایران قبل از اسلام ، تاریخ بعد از اسلام ، تاریخ معاصر

تاریخ کامل ایران
-31 %
تاریخ کامل ایران ؛ تاریخ ایران قبل از اسلام ، تاریخ بعد از اسلام ، تاریخ معاصر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 193242 - 99/1
  • وزن: 1.80kg
4,500,000 ریال
6,500,000 ریال

تاریخ کامل ایران

نویسنده: حسن پیر نیا , عباس اقبال آشتیانی , بابک ریاحی پور
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1071
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

تاریخ ایران قبل از اسلام،تاریخ بعد از اسلام،تاریخ معاصر

کتاب تاریخ کامل ایران شامل تاریخ ایران باستان تا ورود قوم آریایی در ایران و شگل گیری اقوام مادت پارت و پارس تا تاریخ معاصر ایران

دوره ایران قبل از اسلام یا ایران قدیم را که تاریخ مختصر ایران تا انقراض ساسانیان است، حسن پیرنیا (مشیرالدوله) به رشته تحریر درآورده است. این بخش، از شکل جغرافیایی فلات ایران آغاز و با مطالبی درباره آمدن آریانها به فلات ایران، مذهب، اخلاق، خانواده، طبقات و شکل حکومتی آنها ادامه می یابد.

مختصری از تاریخ ایلام، تاریخ آریانهای ایرانی، دوره و تمدن مادی، دوره اول پارسیها، قشون کشی اسکندر به ایران و انقراض سلسله هخامنشی، دوره مقدونی و یونانی (اسکندر و سلوکی ها)، دوره پارتیها، تمدن اشکانی، ساسانیان، نهضت عرب به طرف ایران، مذاهب دوره ساسانی از فصلهای بخش اول "تاریخ ایران" یعنی دوره قبل از اسلام است.

دوره بعد از اسلام که از صدر اسلام تا انقراض قاجاریه را دربر می گیرد تالیف عباس اقبال آشتیانی است که در بخش نخست از صدر اسلام تا مغول، شامل فصول ظهور اسلام، خلفای راشدین، خلفای اموی، خلافت بنی عباس و بخش دوم "تاریخ ایران پس از اسلام" شامل فصول طاهریان و علویان طبرستان، دیالمه آن زیار، دیالمه آل بویه، صفاریان، سامانیان، غزنویان، سلاطین غور، سلاطین سلجوقی، اتابکان و خوارزمشاهیان است.

قسمت بعدی از بخش "ایران بعد از اسلام" از تاریخ ایران قبل از صفویه آغاز و با فصول استیلای مغول، سیاست و آداب مغول، لشکرکشی هولاگو به ایران و انقراض خلافت عباسی، سلاطین مغول ایرانیان و سلطنت ایلخانان ادامه می یابد. اصل و نسب صفویه، سلطنت شاه عباس بزرگ، سلسله افشاریه، زندیه و قاجاریه و مشروطیت ایران از دیگر مطالب این فصل است.


فهرست

قبل از اسلام : حسن پیرنیا
بعد از اسلام : عباس اقبال آشتیانی
خاندان پهلوی : بابک ریاحی پور

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات