دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ ایران بعد از اسلام

تاریخ ایران بعد از اسلام

نویسنده: عبدالحسین زرین کوب
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 685
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 6

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ لبه بیرونی و جلد کتاب زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب 

ایران در اوایل عهد اسلامی

کتاب حاضر تلفیقی از تاریخ ترکیبی و تاریخ تحلیلی ایران در دوره اسلامی است. این اثر دربردارنده چشم‌انداز سراسر حیات گذشته و تحقیق در جزئیات احوال نام‌آوران و بنیادهای مهم می‌باشد. آنچه در باب تاریخ تحلیلی این دوره در این کتاب آمده حاصل سالیان دراز تدریس تاریخ اسلام در دانشگاه و مطالعات جداگانه مؤلف است. در این اثر، گذشته از آثار و نظرات مورخان و محققان شرقی، به آثار و نظرات شرق‌شناسان غیر ایرانی و غیر شرقی نیز توجه شده است.

...تاریخ نه آیینه عبرت است نه کارنامه جهل و جنایت.کسانی که با آن چنین شوخیها کرده‌اند در واقع خواسته‌اند بعضی از کسانی را که در تاریخ، نام و آوازه یافته‌اند دست بیاندازند یا ستایش و نکوهش کنند.تاریخ راستین سرگذشت زندگی انسان است.سرگذشت انسانهاست که زندگی کرده‌اند و حتی در راه آن مرده‌اند. اما آنچه برای مورخ اهمیت دارد آن نیست که چگونه مرده اند، آن است که اینها چگونه زیسته‌اند.شک نیست که زندگی از آنچه جهالت و شقاوت انسان خوانده می‌شود هرگز خالی نیست و از اینجاست که در تاریخ صفحه‌های آلوده و تیره هست.


فهرست 

در باب ماخذ و نقد آنها
فرجام روزگار ساسانیان
اسلام در مهد
عرب در ایران
موالی و نهضت‌ها
دنیای هزار و یک شب و رستاخیز ایران
 یادداشت‌ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات