دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

امپراتوری ایران

امپراتوری ایران

نویسنده: دان ناردو
مترجم: مرتضی ثاقب فر
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 152
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 _ 1386 - دوره چاپ: 12 _ 10

 

مروری بر کتاب

مصور

همیشه یکی از افتخارات و پشتوانه‌های تاریخی مردم ایران، حکومت هخامنشیان و حضور بزرگانی همچون کوروش و داریوش است. مطالعه‌ی زندگی و روش حکومتی آن‌ها سفری به ایران باستان است و دانستن از آیین‌های دینی و نحوه‌ی آداب معاشرتشان سبب آشنایی با ریشه‌های هویت و اصالت مردم ایران می‌شود. «دان ناردو»، تاریخ‌دان آمریکایی براساس سال‌ها تجربه‌اش در زمینه‌ی مطالعه‌ی تاریخ شرق کتاب «امپراتوری ایران» را نگاشته است که با زبانی ساده خواننده را با وقایع باستانی همگام می‌کند.

کتاب «امپراتوری ایران» بانام اصلی The Persian Empire اثر «دان ناردو» در سال 1997 منتشر شد. این کتاب منبع کاملی درباره‌ی حکومت‌های مختلف حاکم بر سرزمین پارس است و علت سقوط و پیروزی سلسله‌های مختلف را بیان می‌کند. در ابتدا کتاب رویدادهای مهم در تاریخ امپراتوری ایران آورده شده است که شامل رخدادهای قبل از میلاد مسیح تا انقلاب سال 1357 است.

کتاب «امپراتوری ایران» با یک نگاه کلی حوادث و اتفاقات باستان را بیان می‌کند و درباره‌ی تفاوت و قدرت دو سرزمین ایران و یونان در آن زمان صحبت می‌کند. در بخش پیشگفتار کتاب، نویسنده به سؤال «آیا یونان خوب و ایران بد بود؟» پاسخ می‌دهد و درباره‌ی پیوند جدایی‌ناپذیر یونانیان و ایرانیان سخن می‌گوید. در زمان باستان تاریخ را نویسندگان و فیلسوفان یونانی نگاشته‌اند به همین دلیل تاریخ این دو سرزمین درهم‌تنیده است و نمی‌توان آن‌ها را از یکدیگر جدا کرد.

«مجموعه تاریخ جهان» می کوشد چشم اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می سازد.«مجموعه تاریخ جهان» «اندیشه های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تأثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن های جهانی تا روزگار ما پی می گیرد.

این مجموعه نه تنها برای آشنایی خوانندگان با مبانی تاریخ تدوین شده است بلکه همچنین در پی آگاه ساختن آن ها از این واقعیت است که زندگیشان بخشی از سرگذشت کلی انسان هاست. هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات