دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

امتحان نهایی

امتحان نهایی
-15 %
امتحان نهایی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 190251 - 39/3
  • وزن: 0.40kg
1,395,000 ریال
1,650,000 ریال

امتحان نهایی

نویسنده: خولیو کورتاسار
ترجمه: مصطفی مفیدی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 _ 1382 - دوره چاپ: 2 _ 1

 

مروری بر کتاب

امتحان نهایی، داستان ساده ای دارد. خوان و کلارا قرار است امتحانات نهایی دانشگاهی شان را بگذرانند و باید برای این امتحان در برابر کمیته ای حاضر شوند و به سوالی که توسط استادی از طریق قرعه تعیین میشود پاسخ دهند. آن دو بیش از حد آماده و در حالتی عصبی هستند و تصمیم میگیرند سراسر شب را به شب زنده داری و گشت زدن در بوئنوس آیرس، همراه با سه دوستشان بگذرانند: آندره که روشنفکری عزلت گزیده است و دوست دختر نه چندان باهوش وی ، استلا، و یک گزارشگر روزنامه که با عنوان "وقایع نگار" از او یاد میشود.

در طول شب زنده داری، آنها متوجه مهی اسرار آمیز در شهر میشوند در حالی که وسایل نقلیه عمومی به علت اعتصابات متعدد در گوشه و کنار شهر به ارائه خدمات نمیپردازند و فردی به نام " آبل" که زمانی دوست کلارا و خوآن بوده است و در واقع یکی از عشاق کلاراست، آنها را تعقیب میکند و این تعقیب حالتی انتقام جویانه به خود گرفته است. شخصیت های این داستان ملت را دچار ظاهر سازی و دغلبازی میدانند و این ریا و تصنع در اواخر داستان و در زمان امتحان نهایی، به اوج خود میرسد، زیرا دست آخر مشخص میشود که این امتحان نیز چیزی جز یک حقه بازی نیست.

کلارا که از در کلاس بیرون می رفت فکر کرد فرصت خوبی است، و امیدوارم خیلی خیلی کبک شکار کنی.
دیگر نمی توانست صدای خوانشگر را بشنود. چه شگفت آور بود انزوای اتاق های خانه داستان؛ فقط کافی بود دو سه متر به عقب برگردی تا وارد سکوت همهمه گونه تالار شوی.

به طرف راه پله قدم برداشت ولی، دودل و مردد، با رسیدن به سرسرای دیگر، متوقف شد. از آنجا می توانست صدای خوانشگرها در بخش A را که به رمان انگلیسی امروز مربوط بود، بشنود. ولی احتمالش کم بود که خوآن در یکی از این کلاس ها باشد. آنچه موجب ناراحتی می شد این بود که هیچ نمی توانستی سر از کار او در بیاوری.سپس تصمیم گرفت برود و نگاهی بیاندازد تا مطمئن شود، و در این حال دفتر یادداشتش را در دست می فشرد و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات