دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

افلاک نما

افلاک نما

نویسنده: ناتالی ساروت
مترجم: مهشید نونهالی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ لبه جلد پشتی رد زردی مختصری دارد.

 

مروری بر کتاب

دنیاهای درونی و متعدد و متفاوت و حتی بیگانه با هم، و البته خاص، با هم رویارو می شوند و تکرارها و گفتگوهای قطع شده و معلق مانده گردابی دایمی می آفرینند که هر کس،در درون آن، به تکاپو می پردازد و می کوشد تا خود را تعریف کند: افلاک نما تصویر این دنیاهای در حال حرکت است.

در این رمان، مانند بیشتر آثار ساروت، خود ماجرا صرفاً پس زمینه ای است برای آشکار ساختن مجموعه ای از «گرایش ها» که هنگام مواجهه اشخاص با گفته ها و اشیاء احساس می شود و منشأ حرکت می گردد.آنچه در این رمان می بینیم خود دنیای عینی نیست بلکه باز نمود ذهنی دنیای عینی است.«افلاك نما» از طریق تك گویی درونی شخصیت ها روایت می شود. هر فصل به تك گویی درونی یك شخصیت اختصاص دارد و متن سرشار از جمله های کوتاه، جمله های معترضه، جمله های ناتمام و سه نقطه است...

...در افلاک نما ، خواسته ام دروهله ی اول ظاهر را نشان دهم ، شخصیت های بیرونی را آن طور که هر کدام از ما دیگری را می بیند و ، در پس آن ، زندگی درونی را » دنیاهای درونی و متعدد و متفاوت و حتی بیگانه با هم و البته خاص ، با هم رویارو می شوند و تکرارها و گفتگوهای قطع شده و معلق مانده گردابی دایمی می آفرینند که هر کس در درون آن، به تکاپو می پردازد و می کوشد تا خود را تعریف کند: افلاک نما تصویر این دنیاهای در حال حرکت است.

در این رمان مانند بیشتر آثار ساروت ، خود صرفا پس زمینه ای است برای آشکار ساختن مجموعه ای از «گرایش ها» که هنگام مواجهه ی اشخاص با گفته ها و اشیا احساس می شود و منشا حرکت می گردد. آنچه در این رمان می بینیم خود دنیای عینی نیست بلکه باز نمود ذهنی دنیای عینی است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات