دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اسطوره های یونانی

اسطوره های یونانی

نویسنده: لوسیلا برن
مترجم: عباس مخبر
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1386 _ 1375 - دوره چاپ: 4 _ 1

 

مروری بر کتاب

مصور

در این کتاب برخی از مهم ترین و پرتاثیرترین اسطوره های یونانی از جمله نبردهای حماسی جنگ تروا، سرگردانی های ادوسئوس (ادیسه)، سرنوشت اندوهبار اودیپوس، ماجراهای قهرمانانه ی هراکلس (هرکول)، تسیوس (تزه)، پرسئوس و جیسون با همه ی جذابیت داستانی خود بازگفته می شوند.

نویسنده ما را به پانتئون خدایان المپ می برد، با یک یک خدایان و زن خدایان پرشمار آن ایزدستان بزرگ و شخصیت و سرگذشت و تبارشناسی آنان آشنا می کند، و به توصیف ماجراهای پرفراز و نشیب و روابط بغرنج و گاه طنزآمیزشان می پردازد. بخش پایانی کتاب تاثیر نیرومند و دیرپای میراث یونانی بر اندیشه و هنر غرب را از بوتیچلی تا فروید و تا امروز بررسی می کند.

اساطیر یونانی بدنه اساطیر و آموزه‌هایی است که به یونان باستان مرتبط می‌باشد، درباره خدایان و قهرمانان آنان، طبیعت جهان و ریشه‌های آن و اهمیت مکتب و آیین آن‌ها سخن می‌گوید. این اسطوره‌شناسی بخشی از مذهب یونان باستان می‌باشد. محققان به منظور مشخص کردن تاثیرات دینی و سیاسی آن بر یونان باستان و تمدن آن و درک خود اسطوره‌سازی، اسطوره‌ها را بررسی می‌کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات