دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کشف هند ؛ دو جلدی

کشف هند

نویسنده: جواهر لعل نهرو
مترجم: محمود تفضلی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 968
اندازه کتاب: وزیری لب برگشنه - سال انتشار: 1361
 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت :  درحد نو

 

مروری بر کتاب 

آنانکه با آثار جواهر لعل نویسنده و نخست وزیر بزرگ و فقید آشنایی پیدا کرده اند می دانند که از او غیر از نوشته های پراکنده، مقالات، سخنرانیها و کتابها و جزوه های کوچک،چهار کتاب باقیست که کمابیش دنباله یکدیگر بشمار می روند و مکمل هم هستند.

کشف هند آخرین کتاب بزرگ نهرو است که مربوط به دوران زندان های متعدد سیاسی اش نوشته شده و شاید مهمترین و با ارزش ترین اثر او باشد...

" کشف هند" اثری ماندگار از جواهر لعل نهرو از رهبران بزرگ هند است که آقای محمود تفضلی با نثری روان آن را ترجمه کرده است. کشف هند آخرین کتاب بزرگ نهرو و شاید مهمترین و با ارزش ترین اثر او باشد. گفته می شود که اثری را که ارزش دوبار خواندن ندارد یکبار هم نباید خواند اما کشف هند اثری است که ارزش دوبار خواندن را دارد.

بخشی از این کتاب مربوط به استقلال پاکستان از هند است. آنچه که در مورد تجزیه هند و استقلال پاکستان آمده "مذهب" را بعنوان یکی از دلایل این استقلال نام برده اند در واقع مهمترین دلیل این تجزیه مذهب بود. نهرو با ارائه دلایلی نشان می دهد که به تقسیم بر اساس مذهب معتقد نیست. به اعتقاد وی چه کسی می تواند ثابت کند که همه کسانی که سرزمین پاکستان را تشکیل داده اند مسلمان و همه ساکنان هند هندو هستند. به عقیده نهرو در دل همین جوامع نیز تقسیم بندی های دیگری بر اساس مذهب ظهور خواهد کرد که ثابت می کند چنین تقسیمی نمی تواند عملی باشد و نتیجه آن عجیب است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات