دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کاشفان ؛ تاریخی از کوشش انسان در راه شناخت خویش و جهان

کاشفان ؛ تاریخی از کوشش انسان در راه شناخت خویش و جهان
درحال حاضر موجود نمی باشد
کاشفان ؛ تاریخی از کوشش انسان در راه شناخت خویش و جهان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 163080 - 32/6
  • وزن: 2.00kg
0 ریال

کاشفان

نویسنده: دانیل بورستین
مترجم: اکبر تبریزی
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 931
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو


مروری بر کتاب

تاریخی از کوشش انسان در راه شناخت خویش و جهان

 کتاب اطلاعاتی بسیار گسترده را در اختیار مخاطب خود قرار می‌دهد و از وجود این مسائل و چگونگی پیدایش آنها سخن می‌گوید و در یکی از فصل‌های درخشانش از تاریخچه زمان می‌گوید. خواندن این کتاب می‌تواند به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم نظر خواننده‌اش را در مواجهه با جهان هستی تغییر دهد و نگاهی فلسفی به او ببخشد و همین‌ها باعث می‌شود نگاه او به جهان پیرامونی خود تغییر کند. درباره نویسنده این کتاب یعنی دانیل جوزف بورستین باید گفت که او تاریخ‌نگار، وکیل، نویسنده و استاد دانشگاه، امریکایی بود و بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۷ میلادی دوازدهمین کتابدار کتابخانه ملی کنگره امریکا بود.

از طرز تفکر جغرافی دانان قرون وسطی مدارک و شواهد کافی در دست داریم. بیشتر از ششصد نقشه جهان نما از آن دوران باقی مانده است که در اندازه ها و ابعاد مختلفی هستند - بعضی مانند دائره المعارف ایزی دور اهل سویل که فقط پنج سانتی متر (دو اینچ) است و بعضی مانند نقشه کلیسای هرفورد (1275 میلادی) به قطر 150 سانتی متر (5 فوت).

پیش از اختراع صنعت چاپ هر یک از این نقشه ها و هزاران نقشه دیگر که اکنون از میان رفته اند، شاهد و نمونه میل نقشه کشها و مشتریان آنان به نمایاندن جهانی است که خود خواستار آن بودند. شگفت اینکه گر چه آن نقشه ها تخیلی هستند اما تفاوت چندانی با هم ندارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات