دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کاری ؛ زرکوب

کاری

نویسنده: تئودور درایزر
مترجم: مینا سرابی
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 548
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ روکش کتاب رد آبخوردگی دارد (بدون روکش حساب شود)

 

مروری بر کتاب

تئودور درایزر به سال ۱۸۶۱ از پدر و مادری آلمانی ـ آمریکایی زاده شد. او که با فقر و فلاکت دوران نخستین زندگی اش را طی کرده بود، در همان دوره جوانی به گزارش نویسی برای روزنامه ها مشغول شد. درایزر آدمی تجربه گرا بود. ناتورالیسم درخشان او در دوره ای ظهور کرد که بیست و سه سال از مرگ زولا می گذشت. از نخستین آثار مهم او رمان «خواهر کاری» بود که بعد از چاپ بیش از پنجاه نسخه فروش نکرد! و این ضربه سختی برای نویسنده بود. بعدها این اثر به عنوان یک شاهکار قرن بیستمی مورد توجه قرار گرفت.

کتاب ؛ داستان زندگی کارولین میبر دختر هجده ساله ای است که در پیِ دست یافتن به رویاهای خود، روستای زادگاهش را ترک کرده و به شهر بزرگ “شیکاگو” می رود؛ جایی که او تعبیر رویایِ آمریکایی خود را می یابد، در ابتدا به عنوان معشوقه ای برای مردان و سپس به عنوان هنرپیشه ای معروف. تئودور درایزر در این رمان در حقیقت نشان دهندۀ دنیای فاسد و پر از وسوسه های تباه کنندۀ سرمایه داری به سبک آمریکایی است که در آن اخلاق لامحاله محکوم به شکست است و کسی چون “کاری” که سخت پایبند عفت خود است در جریان این بازی اوج و حضیض سرمایه یا باید تارک دنیا باشد یا تن به خواسته های شیطانی این و آن بدهد. 

همانطور که درایزر در فصل اول کتاب می گوید:

«زمانی که دختری هجده ساله زادگاهش را ترک می کند، یکی از این دو حالت پیش می آید. یا دستانی نجات بخش او را در پناه خود می گیرند و از او انسان بهتری می سازند، یا به سرعت معیارهای اخلاقیِ شهرِ بزرگ را می پذیرد و به فساد آلوده می شود. با این شرایط ممکن نیست هیچ حالتی بینابینی پیش بیاید.»

درایزر از جامعه ای می آید که نه اصالت تاریخی اجداد انگلیسی اش را دارد و نه روحیه ناسیونالیستی فرانسوی ها را، آمریکای اوایل قرن بیستم، آمریکای تکنولوژی و رشد سرسام آور اقتصادی است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات