دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم؟ ؛ راه های موجود و نوآوری های مورد نیاز ما

چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم؟
-17 %
چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم؟ ؛ راه های موجود و نوآوری های مورد نیاز ما
  • موجودی: موجود
  • مدل: 164382 - 4/3
  • وزن: 0.30kg
620,000 ریال
750,000 ریال

چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم؟

نویسنده: بیل گیتس
مترجم: شاهین دهقان
ناشر: شگفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1400 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مصور

راه های موجود و نوآوری های مورد نیاز ما

ما انسان‌ها سالانه 51 میلیارد تن گاز گلخانه‌ای وارد اتمسفر کره‌ی زمین می‌کنیم.
اما این عدد به چه معناست؟
و اگر به همین روند ادامه دهیم چه عواقبی برای تمامی موجودات کره‌ی زمین خواهد داشت؟
این‌ها سوالاتی‌ست که وقتی صحبت از گرمایش زمین می‌شود از خودمان می‌پرسیم، اما آیا واقعا می‌توان بدون آنکه کیفیت زندگی‌مان کاهش پیدا کند، از فاجعه‌ی اقلیمی پیشگیری کرد؟

بیل گیتس در این اثر ابتدا به ما نشان می‌دهد که هر یک از فعالیت‌های ما چه تاثیری بر محیط زیست‌مان می‌گذارد و اگر نتوانیم با عوض کردن سبک زندگی‌مان میزان تولید گازهای گلخانه‌ای را به صفر برسانیم، روبرو شدن با عواقبی همچون: خشکسالی، از بین رفتن حیوانات، شیوع بیماری، کمبود غذا و آب و ... قطعی است.

اما بیل گیتس در ادامه‌ی کتاب راهکارهایی را نشان می‌دهد که می‌توانیم با بکارگیری آن‌ها و همکاری با یکدیگر به هدف دشوار به‌صفررساندنِ گازهای گلخانه ای دست پیدا کنیم. خواندن این کتاب باعث می‌شود که ما نسبت به شرایط موجود و پیش روی‌مان آگاه‌تر شویم و در راه کمک کردن به نجات زمین قدم برداریم.

بیل گیتس برای به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۵۰ با نقشه‌ای جامع و عملی پای کار آمده است.او یک دهه زمان صرف بررسی علل و تأثیرات تغییرات آب و هوایی کرده و با استفاده از دانش متخصصان فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، مهندسی، علوم سیاسی و اقتصاد راه جلوگیری از فاجعه را بدست آورده است.

وی در این کتاب چرایی و چگونگی رسیدن به سطح انتشار صفر را با جزئیات کامل شرح می‌دهد و ما را با موانع موجود آشنا می‌کند. دستیابی به این هدف بزرگ تنها با اتکا به قابلیت‌های موجود امکان‌پذیر نیست و ما به نوآوری‌های گسترده در زمینه‌های علمی، فناوری، سیاسی و اجتماعی نیاز داریم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات