دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

پرنده باز آلکاتراز

پرنده باز آلکاتراز
درحال حاضر موجود نمی باشد
پرنده باز آلکاتراز
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 150832 - 79/5
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

پرنده باز آلکاتراز

نویسنده: توماس گادیس
مترجم: منوچهر ضرابی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

این کتاب بر اساس داستان یک زندانی به نام «رابرت فرانکلین استرود» نوشته شده که در زندان آلکاتراز در جزیرهٔ آلکاتراز (پلیکان نام پرنده‌ای) که به صخره هم معروف بوده زندانی بوده‌است. زندان آلکاتراز یکی از زندان‌های معروف فدرال آمریکا بوده که امروزه جزو میراث ملی است و به موزه تبدیل شده.

پرنده‌باز آلکاتراز ، داستانی است ماجرایی از زندگی جوانی به نام  رابرت اشترود  که در ایام کودکی همواره شاهد بدرفتاری‌های پدر بوده است .او یک چند به شغل ملوانی به آلاسکا می‌رود و پس از چندی نیز به بیماری سختی دچار می‌گردد، اما در این هنگام دختری از او مراقبت کرد و سرانجام همین امر زمینه‌ساز علاقه میان آن دو گردید .

اشترود در پی بهبودی خویش با نامزدش در شهری دیگر اقامت گزید و یکی از دوستان قدیمی خود را به نام رابرت در آن جا یافت . اما بعدها متوجه شد که رابرت همان کسی است که پیش از این نامزدش را با عمل ننگین خود بی‌اعتبار کرده در نتیجه به قتل او دست می‌زند .اشترود سرانجام به دوازده سال زندان محکوم می‌شود و در زندان نیز قتلی دیگر مرتکب می‌شود و این بار نیز از اعدام نجات می‌یابد و روزگار خود را با پرندگان اطراف زندان سپری می‌سازد و ...

در زندان بعد از مدتی اقدام به نگهداری قناری می کند و بعد با مطالعه و تحقیق پیرامون قناری ها تبدیل به یک دانشمند جانورشناسی می شود و مقالات او در مطبوعات امریکا به چاپ می رسد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات