دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

موشها و آدمها

موش ها و آدم ها

نویسنده: جان اشتاین بک
مترجم: داریوش شاهین
ناشر: ارسطو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 202
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: دهه پنجاه - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ جلد کتاب خاک گرفتگی مختصری دارد


مروری بر کتاب

مصور

لنی و جورج بعد از گندی که توی آخرین محل کارشان در آوردند ، از شهر فعلی که در آن زندگی و کار می کردند فرار می کنند و راهشان را سمت دهکده ای پیش می گیرند به امید کار در مزرعه ای دیگر که افرادی سفارش شان کرده بودند. دو مایل مانده به مزرعه نزدیکِ رودخانه ، جورج انگار آخر داستان را می دانست! به لنی می گوید اگر توی این مزرعه هم گندی زدی فرار کن بیا اینجا توی بوته ها پنهان شو تا من پیدایت کنم و بتوانیم از اینجا هم فرار کنیم.

لنی هم با تمام حماقتش ، و علاقه بیش از حدی که به نوازش موش ها و خرگوش ها و سگ ها و هر چیز نرمی که فکرش را بکنی داشت ، نقشه آن محل را دقیق بخاطر سپرد ...

«ژرژ» و «لنی» دو کارگر روزمزد هستند که با یکدیگر سفر می کنند. لنی مردی بسیار تنومند و بزرگ ولی با عقلی ناقص و کودک مانند است که عاشق ناز کردن موشها ، خرگوش ها و کلا چیزهای نرم و قشنگ است ولی چون عقلش نمی رسد آن ها را فشار می دهد و می کشد. ژرژ مراقب اوست و سعی می کند مانع از خرابکاری های او شود. آنها می خواهند پول هایشان را جمع کنند تا یک مزرعه برای خودشان بخرند.

موش در این رمان علاوه بر دلالت بر معنای رایج و ظاهری خود به طرز زیبا و هنرمندانه ای نیز معنای نمادین یافته است. موش در این جا نماد کارگران مفلوک و کم جرئتی است که همچون موش در چنگال اربابان خود اسیرند و به زندگی نکبت بار و فلاکت آمیزی که دارند عملا راضی هستند. این انسان ها حتی از داشتن آسایشگاهی با امکانات رفاهی ابتدایی محروم اند و با وجد تلاش فراوانی که می کنند دست مزد اندکی می گیرند ; دست مزدی که صرفا برای گذران حال است و آینده ی آنها را تامین نمی کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات