دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

منطق

منطق
درحال حاضر موجود نمی باشد
منطق
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146307 - 71/2
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

منطق

نویسنده: محمد رشاد
ناشر: اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 132
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

دوره کامل منطق

منطق یا علم المیزان مجموعه قواعدی است که اگر در مقام استدلال رعایت شوند نتیجه حاصله صحیح و اطمینان بخش میگردد و قدماء گفته‌اند: منطق قانونی است که مراعات آن فکر را از خطا حفظ میکند و طریق استنتاج صحیح را میآموزد و معلوم میدارد که چگونه میتوان از مطالب معلومه بمطالب مجهوله علم رسانید.

درس منطق از درس های پایه ای در رشته ی فلسفه و کلام اسلامی است. روشن است که علوم فلسفی و کلامی که مبنایشان استدلال است، وابستگی تامی به منطق دارند که ابزار برهان آوری و استدلال است. هر چه فرد در منطق تبحر فزون تری داشته باشد در مباحث عقلی هم آگاه تر راه می پیماید و مصون تر.
دانش منطق، دانشی ریشه دار در میان علوم اسلامی است و لذا آثار بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد که می توان در کنار درسهای دانشگاهی با خوانش آن ها دانش منطقی را ارتقاء بخشید. این کتاب ها کتاب های مناسبی است.

فکر انسان پیوسته در معرض خطا و لغزش است و ممکن است در مسیر تفکر و استدلال و استنتاج که پایه فلسفه و همه علوم بر این اعمال ذهنی آدمی است، به اشتباه بیفتد. پس انسان، برای کشف حقیقت و مصون ماندن از خطای درتفکر، نیازمند و محتاج به یک سلسله اصول و قواعد عام و فراگیر است که او را در همه جا راهنمایی کند و مانع از گمراهی وی در تفکر گردد.مجموع این اصول و قواعد، منطق (logic) نام دارد . 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات