منو
سبد خرید

مسائل ادبی

مسائل ادبی
درحال حاضر موجود نمی باشد
مسائل ادبی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 106740 - 100/2
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 65
0 ریال

مسائل ادبی

نویسنده: وارطان گئورگیان
ترجمه و تلخیص : هرایر خالاتیان

ناشر: سهیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 211
اندازه کتاب: وزیزی گالینگور - سال انتشار: 1344 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

تمدن امروز جهان در يونان آغاز شد. يونانيان اصول و مباني فرهنگ خود را از مصر، كلده، آشور، بابل و ايران وام گرفته بودند؛ اما در اندك مدتي، چنان عظمتي به آن بخشيدند كه هنوز بعد از گذشت چند هزار سال، جهان امروز از آن بهره مي­گيرند. هنوز نظريات ارسطو درباره­ هنر و ادبيات همچنان نو و قابل استفاده است و هومر بزرگترين حماسه سراي جهان است و آرشيلو سوفوكل و اوريپيد در نمايش نامه نويسي بي­مانند هستند.

تمامي علوم مختلف نخست در اين سرزمين مورد پژوهش و بررسي قرار گرفته است. كتاب بوطيقا (فن شعر) اثر جاوید ارسطو، اطلاعات ارزشمندي درباره­ شعر و نمايش نامه ­هاي منظوم يونان به ما مي رساند.قديمترين آثاري كه از يونان باستان برجاي مانده دو اثر حماسي منظوم به نام­هاي ايلياد و اوديسه است كه تصنيف آنها را به هومر نسبت داده­ اند. مهمترين واقعه ­اي كه در ايلياد به نظم كشيده شده است جنگ يونان با تِرُواست....

در اوایل قرن نوزدهم دوره جدیدی به نام رمانتیسم در ادبیات اروپا آغاز شد که تا به امروز ادامه داشته است.این دوره که دوره رمانتیک نامیده می شود مکتب طبقه بورژوازی محسوب می شد. در این مکتب تجمل و زندگی اشرافی اهمیت چندانی نداشت و آثار ادبی بیش از پیش توسعه یافتند. شاعران و نویسندگان از طبقات مختلف اجتماعی یکی پس از دیگری در سراسر اروپا به شهرت می رسیدند.

در ابتدای این دوره کلمه رمانتیک از طرف پیروان مکتب کلاسیک به مسخره گرفته شد و پس از مدتی در فرانسه نفوذ کرد تا سرانجام رمانتیسم تا سال 1950 بر ادبیات اروپا غلبه کرد. آنچه از آثار ادبی و هنری نیمه نخست قرن نوزده فرانسه به جا مانده به مکتب رمانتیسم اشاره می کند. شاتوبریان به عنوان پایه گذار مکتب رمانتیسم شناخته می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات