دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ماده و انسان ؛ پالتویی

ماده و انسان

نویسنده: م. واسیلف - ک. استانیوکوویچ
مترجم: پرویز قوامی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 246
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1356 ~ 1354 - دوره چاپ: 3 ~ 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ لبه جلد کتاب زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

ماده و انسان ماهیت ماده را روشن میکند و به این پرسش ها پاسخ میدهد که ماده از چه چیزی ساخته شده و پهنه بیحد و انتهای آن را چه چیزی پر می کند؟ ماده و انسان، پاسخ گوی کنجکاوی های بشر نسبت به سیاره های منظومه شمسی، خورشید، ستارگان دوردست و سحابهای برون کهکشانی است.

نویسندگان ماده و انسان، نخستین بحث خود را درباره ی یافتن خلأ کامل آغاز می کنند و با استفاده از تئوریها و پیش بینی های علمی، تحقیقات خودشان را براساس پیشرفتهای علم و مهندسی بنا می نهند و نخستین پایگاه آنان در ارتفاع سه هزارکیلومتری سطح زمین؛ یعنی، درست خارج از حاشیه ی جو است و نخستین هدف شان تشریح عناصری است که ساختمان گیتی را شکل می دهد.

...انسان درحقیقت فرمانروای طبیعت است. تسلط او بر ماده ی جامد، از زمانی که اهرام بزرگ ساخته شدند تا به حال، به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. برای رفع نیازهایش مواد تازه ای از قبیل فولاد و لاستیک مصنوعی، پلاستیک، سیلیسیوم و مواد دیگر را خلق کرده است. او اسرار نهفته ای از ماده را که دانش پژوهان باستان حتی در رؤیا هم نمی دیدند کشف کرده و به کار بسته است....

... می توان اطمینان داشت که گستاخ ترین پروازهای تخیلی روز جامه ی حقیقت بر تن خواهند کرد و انسان زندگی را به سیاره های همسایه خواهد کشاند و در سیاره های ستارگان همسایه سکونت خواهد کرد. روح هوشمندانه اش او را در گیتی جلوتر و جلوتر خواهد برد. برای رشد و امکاناتش حدی وجود ندارد؛ همان گونه که گیتی را حدی نیست.

 این کتاب ماهیت را روشن می کند و به این پرسش ها پاسخ می دهد: گیتی از چه ساخته شده؟ و پهنهی بی حد و انتهای آن را چه چیزی پر میکند؟ ماده و انسان پاسخ گو کنجکاوی ها بشر نسبت به سیاره های منظومه شمسی خورشید و ستارگان دوردست و سحابهای برون کهکشانی است. نویسندگان ماده و انسان نخستین بحث خود را درباره یافتن خلاء کامل آغاز میکنند و..


فهرست

ماده گیتی
در پی خلا
حالتها و میدانها
انسان ارشد
جامدها - گازها و مایع ها
پلاسما
سوخت ستاره ای
ماده لمس ناپذیر

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات