دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

قهر دریا

قهر دریا

نویسنده: یاشار کمال
مترجم: رحیم رئیس نیا
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 507
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1367 ~ 1364 - 
دوره چاپ: 2 ~ 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

 لنگه در کج و کوله قهوه خانه با لگد سختی روی پاشنه اش چرخید و دهان گشود و پیش از زینل که ششلولی به دست داشت، لودوس که دریا را در بیرون برآشفته بود، با گرد و خاک به درون يورش آورد. زینل ابتدا لحظه ای دم در دو دل ماند و سپس به سنگینی پا پیش گذاشت و با صلابت میان چهار چوب در ایستاد و راه آمد و شد را بست و شلشول را به طرف احسان گرفته، چند بار پیاپی آتش کرد.

حاضران در قهوه خانه همه بر جا خشکشان زد و نعره دلخراش احسان بلند شد: «آخ سوخت...م مادر» و صدای دومین «سوختم» انگار که از ته چاهی باشد، يواش درآمد. از صندلی پایین لغزید و نقش بر زمین شد و خون از گردنش شره زده و کمی بعد بند آمد. خیز برداشتن سلیم ماهیگیر از میان حاضران بهت زده با «سوختم مادر» گفتن احسان و پریدنش به روی زینل و گرفتن مچ دست او، همه همزمان شد...

یاشار کمال در این اثر هم مانند دیگر آثارش دغدغه های اختلاف طبقاتی اش را دنبال می کند و تصویری از شکاف ها و گسست های طبقاتی در ترکیه به دست می دهد. یاشار کمال در میان کتاب‌خوان‌های ایرانی شهرت دارد و تاکنون بیش از ۲۰ کتاب از آثار این نویسنده هم‌عصر ترک به فارسی ترجمه شده است که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌هایی چون:
«اگر ما را بکشند»، «درخت انار روی تپه»، «اینجه ممد»، «بگذار خارستان بسوزد»، «پرندگان نیز رفتند»، «تنهایی»، «داستان‌های دنیای گرفتار»، «زخمی»، «زمین آهن است و آسمان مس» و «قهر دریا» اشاره کرد. 

آثار یاشار کمال اگر چه از متن سرزمین و جغرافیایی محدود و مشخصی بر آمده‌اند، اما ساختار و محتوایی جهانی دارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات