دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فضایل ذهن

فضایل ذهن

نویسنده: لیندا زگزبسکی
مترجم : امیرحسین خداپرست
ناشر: کرگدن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

تحقیقی در ماهیت فضیلت و مبانی اخلاقی معرفت

این کتاب تحولی بسیار تاثیرگذار در آن دسته از نظریه های معرفت شناختی پدید آورده است که نظریه ی اخلاق فضیلت محور را الگو قرار می دهند. اخیرا معرفت شناسی های فضلیت بنیاد متعددی عرضه شده است، اما هیچ یک از آنها از حیث بسط نظام مند، گستره و قوت با این کار قابل مقایسه نیست. این کتاب چنین رویکردی را به معرفت شناسی در مرکز توجه قرار می دهد و به همین دلیل در کانون در کانون مباحث معرفت شناسی فضلیت قرار می گیرد.

در این کتاب استدلال خواهم کرد که رابطه بین ارزیابی فعالیت شناختی ارزیابی افعال جوارحی، که معمولا در حوزه ی فلسفه اخلاق جای می گیرد، چیزی بیش از شباهت است. من استدلال خواهم آورد که فضیلت های فکری چنان به معنای ارسطوییِ فضیلت های اخلاقی شبیه اند که نباید آنها را به مثابه دو نوع فضیلت متفاوت نگریست. فضیلت های فکری، در واقع، صورت هایی از فضیلت های اخلاقی اند. در نتیجه، می توان فضیلت های فکری را به درستی موضوع مطالعه فلسفه اخلاق دانست. در نهایت ، استدلال خواهم کرد که فضیلت های فکری نخستین مولفه های هنجاریِ باور موجه و معرفت است.

فهرست 

بخش نخست : فرا معرفت شناسی
بخش دوم : اخلاق هنجاری
بخش سوم :معرفت شناسی هنجاری

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب فضایل ذهن

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات