دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

غزالی در بغداد ؛ غزالی و زهره ؛ دو جلدی

غزالی در بغداد 

نویسنده: ادوارد توماس
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1195
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1370 ~ 1363 - دوره چاپ: 7 ~ 3

کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

عصر روز اول ماه ربیع الاول سال 484 هجری قمری مطابق با سال هزار و نود و یک میلادی یک مرد جوان که بیست و چهار یا بیست و پنج سال از عمرش می گذشت از کاروانسرائی در شهر بغداد که در آن منزل کرده بود خارج شد و قدم به شهر نهاد.
آن جوان با کاروان به بغداد آمده، در کاروانسرائی واقع در حومه آن شهر، منزل کرده بود و پس از اینکه غبار راه را از خود دور کرد، و لباسی تمیز در بر نمود وارد شهر گردید و بعد از قدری راه پیمودن از زیبائی آن شهر دچار حیرت شد....

المقتدی بامرالله خلیفه عباسی پس از کشتن پادشاه غسان، دختر او زهره را به همسری خود درمی‌آورد. زهره که شاهد قتل پدر و برادرانش و نیز ویرانی کشورش به دست خلیفه بوده، قسم یاد می‌کند که از او انتقام بگیرد. در سال 484 هجری قمری که اجرای نقشه‌ی قتل خلیفه به دسیسه‌ی زهره محتمل به نظر می‌رسد.

ابوحامد محمد غزالی فیلسوف و متفکر بزرگ ایرانی که با نگارش کتاب  تهافت‌الفلاسفه  به چنان شهرتی رسیده که او را  امام  و  حجت‌الاسلام  می‌نامند، به دعوت خواجه نظام‌الملک در مدرسه‌ی نظامیه بغداد به تدریس مشغول است. آیا این توطئه به سرانجام می‌رسد و نقش غزالی در این ماجرا چیست؟

امام محمد غزالی در سال 488 هجری از تدریس در نظامیه بغداد کناره گرفت و به مکه و اندلس مسافرت کرد. او سرانجام به کلی ترک علایق دنیوی کرد و به شهر زادگاهش توس بازگشت و در همان جا در سن 55 سالگی درگذشت.

فهرست

• پسر امام الحرمین در بغداد
• کاخ الذهب
• دختر پادشاه غسان
• آغاز اجرای نقشه
• مواجهه غزالی و موسی
• باز چند کلمه از حکمت
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات