دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

غرور و تعصب

غرور و تعصب

نویسنده: جین آستین
مترجم: شمس الملوک مصاحب
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 661
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1336 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : صفحات درحد نو _ نو ؛ جلد کتاب سائیدگی دارد ؛ واجد فرمان

 

مروری بر کتاب

کتاب ، دومین داستان جین آستن است. او این داستان را در سال ۱۷۹۶، در حالی که تنها ۲۱ سال داشت, نوشت، اما چاپ آن تا سال ۱۸۱۳ به طول کشید.

اکثر منتقدین غرور و تعصب را بهترین اثر جین آستن می‌دانند و خود او آن را «بچه دل بند خود» می‌نامد. با این حال، این کتاب، که ابتدا با نام «تأثرات اولیه» نوشته شده بود، تا مدت‌ها توسط ناشرها رد می‌شد و وقتی پس از ۱۸ سال به چاپ رسید، به جای نام آستن، نام «یک خانم» به عنوان نام نویسنده روی جلد به چشم می‌خورد.

غرور و تعصب بیش از هر چیز داستان عشق الیزابت بنت و آقای دارسی است. رابطه ای که در ابتدا از طرف الیزابت با نوعی تنفر و از طرف دارسی با نوعی بی تفاوتی آغاز شده است. اما گذشت زمان باعث میشود که هر دو متوجه اشتباهاتشان درباره برداشت شان از یکدیگر بشوند. و سرانجام با تمام مشکلاتی که به علت شکاف طبقاتی در سر راهشان وجود دارد نام خود را در عاشقانه های کلاسیک (و البته به لطف جین آستین) جاودانه سازند.

این داستان یک رمان عاشقانه است که با عشق خواهر الیزابت (جین) به همسایه تازه وارد (آقای بینگی) و با بی توجهی و حتی حس نامطلوب الیزابت به دارسی آغاز میشود. تضاد شروع می شود عشق جین در مقابل بی توجهی و حتی انزجار الیزابت، این حس انزجار طول داستان با نوسانی ملایم بالا می رود ولی با با سرعت به عشق تبدیل می شود.

همانطور که از هر رمان کلاسیک دیگری انتظار می رود، در غرور و تعصب نیز صاحب منصبان یک جامعه نقش مهمی را در داستان ایفا می کنند. میهمانی ها، میزهای شام، رقص، موسیقی، آواز جز لاینفک این داستانهاست. و غرور و تعصب داستانی از قرن هیجده انگلستان، خانم هایی که به مهمانی می روند، باید خوب پیانو بزنند، و اگر بخت با آنها یار باشد همسری برای خود بیابند. و مردها غرق در منصب خویش و شاید گاهی درگیر عشق! اما این تکرارها از جین استین هرگز ملال انگیز نیست...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات