دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شکست

شکست

نویسنده: امیل زولا
مترجم: فرهاد غبرایی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 548
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1360 - دوره چاپ: 2 ~ 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ لبه جلد کتاب زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

شکست رمانی درباره شکست ارتش فرانسه در برابر ارتش آلمان و نهایتا سقوط امپراطوری ناپلئون سوم می باشد .رمان به بررسی مولفه های شکست جمعی و فردی در کنار هم پرداخته است .ناپلئون سوم کسی بوده است که در زمان او صنعت و تجارت رونق می گیرد و دوره سلطنت او را دوره سلطنت دوم می نامند . او برای فرو نشاندن قیام های توده ای فرانسه به فکر جنگ با دولت پروس می افتد . این جنگ در کمتر از 2 ماه با شکست فرانسه در سدان به انجام می رسد .

در حقیقت ارتش فرانسه جنگ نمی کند آنها بسیار متشنج و بی نظم هستند هر کس دستوری می دهد و تنها رویای افتخارات گذشته را دارند . در حالیکه آلمانی ها با نظم و قدرت پیش می روند تصمیم به تسلیم گرفته می شود و جنگ ...

"امیل زولا" در کتاب "شکست" ، یک سرباز با تجربه و میانسال محافظه کار به نام "ژان مک کوارت" را به تصویر کشیده است؛ وی از طبقه ی کارگر در ارتش فرانسه است که متحمل خسارات عمیق شخصی شده است. هنگامی که او برای اولین بار با موریس لواسر ثروتمند و خونسرد دیدار می کند به این دلیل که به نظر نمی رسد او هرگز در زندگی رنج کشیده باشد ، فورا از وی متنفر می شود.

اما بعد از اینکه در جریان جنگ فاجعه آمیز فرانسوی-پروسی بین سال های 1870 تا 1871 که آن ها دوباره نزد یکدیگر بازمی گردند ، هر دو مجبور به درک یکدیگر هستند. آنها با وانمود کردن به یک دوستی عمیق ،باید با هم تلاش کنند تا در این جنگ بی نظم و خشونت آمیز، از نابودی وحشیانه ی امپراطوری دوم فرانسه و سقوط ناپلئون سوم اطمینان پیدا کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات