دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سیاهان امریکا را ساختند

سیاهان آمریکا را ساختند

نویسنده: بنجامین کوارلز
مترجم: ابراهیم یونسی
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب : کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

پس از آن كه در سال 1783م. مردم سيزده منطقه مهاجرنشين آمريكا، موفق شدند در جنگ با دولت انگلستان (كه به جنگ انقلابي معروف شد و از سال 1775م. تا 1783م. به طول انجاميد)، پيروز شوند و به آزادي و استقلال دست يابند، در ماه مي سال 1787م. سي و پنج نماينده را براي تأسيس حكومت ملي، به شهر فيلادلفيا اعزام كردند.

 اين نمايندگان، توانستند پس از چهار ماه بحث و بررسي، قانون اساسي را تدوين و تصويب نمايند. بر اساس اين قانون، هر يك از ايالت هاي آمريكا (در آن زمان 13 ايالت)، در امور داخلي، آزادي كامل يافتند و ملت آمريكا در برابر قانون، برابر اعلام شدند. پس از تصويب قانون اساسي و تشكيل كنگره در سال 1787م. مردم آمريكا، جرج واشنگتن، فرمانده قواي آمريكا در جنگ با انگلستان را به پاس فداكاري هايش در راه كسب استقلال، به عنوان رئيس جمهور، برگزيدند و بدين ترتيب، دولت جديد آمريكا متولد شد.

در سال هاي پس از تشكيل دولت، كم كم آثار و نتايج ناشي از جنگ، از بين برده شد و تشكيلات منظم و مرتبي ايجاد شد كه اوضاع داخلي آمريكا را به سوي بهبودي، سوق داد و بخش هاي مختلف اقتصاد، صنعت و بازرگاني آمريكا را رونق داد.در اين سال ها، اتفاقي كه بيش از هر چيز، بر تحولات اجتماعي، اقتصادي و سياسي آينده آمريكا تأثير گذاشت، مهاجرت مردم به سمت غرب و زندگي مرزنشيني بود.

در واقع، شرايط زندگي در كرانه هاي اقيانوس اطلس، به گونه اي بود كه مهاجرت به سمت غرب را ايجاب مي كرد. شايد بتوان مهم ترين علت اين مهاجرت را وجود زمين هاي حاصل خيز و بكر در كوهپايه ها و دامنه هاي رشته كوه راكي دانست. هجوم گسترده مردم به غرب، تا سال 1861م. به صورت بي وقفه ادامه يافت؛ به گونه اي كه از سال 1821 تا 1861م. ده ايالت جديد به مجموع ايالت هاي آمريكا افزوده شد.

مهاجرت شديد مردم از شرق و جنوب، به سمت غرب آمريكا، مسائل و مشكلات جديدي را براي اين كشور نوپا، رقم زد كه از جمله آنها، مسئله بردگي و برده داري بود. در سال هاي اوليه پس از كسب استقلال كه ايالت هاي شمالي، مقدمات آزادي بردگان را فراهم مي ساختند، بسياري چنين مي پنداشتند كه برده داري، به طور كلي، در سراسر آمريكا از بين خواهد رفت؛ اما بعدها، جنوب آمريكا به منطقه اي تبديل شد كه بيشتر مردم آن، طرفدار برده داري بودند. در واقع، يك سلسله عوامل اقتصادي تازه، برده داري را بيش از پيش، سودآور ساخته بود كه مهم ترين آنها، وقوع انقلاب صنعتي بود....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات