دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دمیان ؛ متن کامل

دمیان

نویسنده: هرمان هسه
مترجم: محمد بقایی
ناشر: تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 _ 1377 - دوره چاپ: 6 _ 3

 

مروری بر کتاب

دمیان شاهکار بی چون و چرای هرمان هسه است.کتاب در مورد جوانی متفاوت است که مشکلی در کودکی او را با دوستی به نام دمیان آشنا می کند که بعدتر ها از او به عنوان رهبر و پشتیبان از او یاد می کند.

سینکلر (قهرمان داستان) از آن جوانانی است که مثل اکثر ما از جامعه و مدرسه و بقیه مردم ناراضی است.او به خاطر همین تفاوت در رویاهای خود غرق می شود و از طریق همین رویاپردازی ها به خودشناسی می رسد...

هسه این رمان را در سال ۱۹۱۹ و با نام مستعار امیل سینکلر منتشر کرد. دمیان در نه بخش با عنوان‌های سرآغاز، دو دنیا، قابیل، دزد، بئاتریس، پرنده تلاش می‌کند از تخم بیرون آید، یعقوب و فرشته، حوا و سرآغاز پایان تدوین شده است. در بخشی از مقدمه آمده است: «هسه در این رمان می‌گوید: اگر بشر با شر قرین شود به ورطه تباهی می‌رود و اگر تنها به خیر بگراید از حقیقت واقعی و کلی جهان بی‌خبر می‌ماند، آدمی تا بدی و ظلمت را فهم نکند، نمی‌تواند نیکی و روشنائی را چنانکه باید دریابد. از شیطان نباید گریخت باید او را شناخت و سپس نفی کرد، آن گاه نفی او، اثبات درست حقیقت غائی را در پی خواهد داشت.»

...داستانم را اگر به گذشته باز نگردم نمی توانم بنویسم. اگر ممکن بود به دور ترین دوران،به دوران نخستین کودکیم، و از آن فراتر به اصل و تبار خانوادگیم باز می گشتم.

شاعران چون داستانسرایی آغاز کنند به گونه ای رفتار می کنند که انگار خدایانند، با توان نگریستن به گذشته ها و اندیشیدن به هر داستان و ماجرای انسانی، و آن را به گونه ای می پردازند که گویا خداوند قادر متعال که در همه جا حاضر و ناظر است آن ها را صاف و پوستکنده و یا حقیقتی کاملا عریان و آشکار روایت می کند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات