دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دختران هانا

دختران هانا

نویسنده: ماریاته فردریکسون
مترجم: مهشید میر معزی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 480
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

هنگامی که آنا به ملاقات مادر نود ساله اش در آسایشگاه سالمندان می رود ، پیرزن دیگر قادر به تکلم نیست . آنا غمگین ودر عین حال خشمگین است . میخواهد سوالات بسیاری را مطرح کند ، هنوز میل دارد چیزهای زیادی درمورد زندگی مادرش یوهانا و مادربزرگش هانا بداند .

زندگی صد سال پیش در روستا وقتی هانا با پسرش راگنار، همسر برومان آسیابان می‌شود، چگونه بوده است؟ چرا او هرگز نتوانست بعدها به زندگی در شهر بزرگ گوته‌بورگعادت کند؟ احساس مادرش هنگامی که پدرش از دنیا رفت چه بود و چرا او هرگز بر علیه زندگی خانه‌داری ملال‌انگیزش عصیان نکرد؟

حال دیگر برای جواب دادن به تمام این سؤالات خیلی دیر است. آنا ـ دختر و نوه ـ به تنهایی به سیر در زندگی مادر و مادربزرگش می‌پردازد و با کمک یادداشت‌های آنان، مدخلی به زندگی پیشینیان و بیش از همه به زندگی خود پیدا می‌کند. در انگیزه‌اش مبنی بر طرح پرسش‌هایی از زنانی که در زندگی او نقش بسته‌اند، این آرزو نهفته است که رابطه مادر و دختر و بخصوص ارتباط خودش را با مردان کشف کند. «از سفر در زندگی این سه زن چه می‌خواستم؟ آیا می‌خواستم راه خانه را بیابم؟»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات