دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تماشاگه راز ؛ مجموعه آثار اسرافیل شیرچی

تماشاگه راز

خطاط : اسرافیل شیرچی
ناشر: گویا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 216
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار قابدار  - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ : 2

 کمیاب کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب 

گلاسه - رنگی

مجموعه آثار اسرافیل شیرچی

اين مجموعه نفيس كه توسط انتشارات خانه فرهنگ و هنر گويا انتشار يافته، شامل بخش ها و موضوعات متنوعي است كه اسرافيل شيرچي آنها را با خطوط نستعليق ترسيم نموده است.شيرچي در «تماشاگه راز» به خوشنويسي در زمينه اشعار شعراي ايران، كلام مقدس قرآن و به طور كلي گل واژه هاي شعر و موسيقي پرداخته و حاصل حدود چهار سال كار خود را عرضه كرده است.

اسرافيل شيرچي فارغ التحصيل دانشكده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران و مدرس انجمن خوشنويسان ايران، يكي از هنرمندان برجسته هنر خوشنويسي معاصر است كه علاوه بر برپايي نمايشگاه هاي متعددي از آثارش در داخل و خارج از كشور، تاكنون بيش از ده مجموعه آثار خود را (آموزشي- پژوهشي هنر- مجموعه مقالات و مصاحبه ها) منتشر ساخته است.

به اعتقاد اين خوشنويس، طبيعت و ذات هر هنرمند بستگي به رسيدن مطلوب او به كمال و جلوه هاي ازلي دارد. او مي گويد: چه نيك است رقم هر هنرمند با آب جست وجو و تحقيق شسته شود. در آن هنگام است كه هنر او نوازشگر چشمان مردم زيبا انديشي است كه خوب مي نگرند و صفا مي پذيرند.

آيات و كلمات مقدس قرآني قسمتي ديگر از كتاب اخير اسرافيل شيرچي را شامل مي شوند و او در اين باره نيز مي گويد: اين آيه شريف (بسم الله  الرحمن الرحيم) را بارها نوشته ام و هر بار كه رقم مي زدم، خورشيدي در من درخشيد، از پشت كوهها بيرون آمد و نوراني ام كرد. «الله» رعناترين و جذاب ترين حروف اين تابلو است. هيبت و حلاوتش معجزه آسمان و زمين است. قلم ني را فرماني نيست. در مركب بسان شب تيره، خورشيد زايش مي كند. در ميان رنگهاي قهوه اي و گرم تابلو، كلمه «الله» با رنگ طلايي كه نمادي از تقدس است، جلوه گري خاصي مي كند. نقوش دورتادور تابلو پيچك وار به هم تنيده شده اند و حروف را سماع عارفانه اي است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات