دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

باید مفید بود

باید مفید بود

نویسنده: حسین توکل
ناشر: بانک پارس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

به مناسبت آئین بزرگداشت پنجاهمین سال سلطنت پهلوی

مجموعه مقالات

انسان موجودی اجتماعی است و برای اينکه بتواند برای جامعه مفيد باشد بايد به نکاتی بسيار مهم دقت کند. اول بايد بداند در زندگی اجتماعی همه به هم وابسته می باشند ولی در عين حال انسان‌ها با يكديگر متفاوت هستند و هيچ فردي كاملاً شبيه انسان هایديگر جامعه نمي باشد حتی اگر اعضای يک خانواده باشند.

خصوصيات، احساسات، افكار و توانايي‌ها و استعدادهاي هر شخصي با ديگران متفاوت است. هر يك از ما انسان‌ها مي‌توانيم عضو مفيد و با ارزشي براي جامعه باشيم. فقط كافي است خودمان را بهتر بشناسيم. خودمان را بپذيريم و از توانايي‌هايمان به خوبي استفاده كنيم درست مثل اعضاي بدن كه با هم متفاوتند و وظايف مخصوصي دارندولی همه شان مفيد وضروری و لازم هستند.

همه ما در وجودمان زيبايي‌ها و نكات ارزشمند و استعدادهايي داريم كه بايد آن‌ها را كشف كنيم تا از وجود خودمان راضي باشيم. به وجود خودمان افتخار كنيم،سپس بتوانيم برای جامعه مفيد و ارزشمند باشيم به اين ترتيب احساسي خوشايندی خواهيم داشت. براي اين‌كه بتوانيم مفيد باشيم بايد خوب زندگي كنيم و از جسم و روان خود خوب مراقبت كنيم‘ لازم است "فكر كردن" را به خوبي يادبگيريم. بايد بتوانيم از نيروي فكر خود استفاده كنيم و براي خود يك زندگي سالم و شاد بسازيم.
اگر هر کسی از سن كم ياد بگيرد خوب فكر كند مي‌تواند مشكلات و مسايل خود را خوب حل كند، تا وقتي بزرگ‌تر شد كم‌تر اشتباه كند، موضوع مهم اين است كه ياد بگيريم چگونه مشكلاتمان را حل كنيم و براي اين کار بايد خوب فكر كنيم وتصميم درست بگيريم.

رمز موفقيت و خوشحالي درتصميم گيری به موقع است زيرا اگر قبل از گفتن هر حرفي و انجام هر كاري خوب بينديشيم در كارهايمان كم‌تر اشتباه مي‌كنيم و موفق‌تر و خوشحال‌تر مي‌شويم پس ميتوانيم مفيدتر باشيم. ما مي توانيم با رعايت برخي اصول به انساني شريف تر ، خوشبخت تر و سودمنر براي كشور خود باشيم . تمامي اين اصول ريشه در فرهنگ ما دارد . ما بايد برخي از عادات و خطاهاي فرهنگي خودمان را اصلاح كنيم تا زندگي بهتر و جامعه اي پيشرو داشته باشيم .


فهرست

مفید بودن
هدف ما چیست ؟
عواما روانی کار و پیشه
امید
بردباری
خشم
نقش تربیت
درستی
صرفه جویی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات