دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

بازی با مرگ ؛ متن کامل

بازی با مرگ

نویسنده: زاهاریا استانکو
مترجم: محمدعلی صوتی
ناشر: کاوش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 357
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو


مروری بر کتاب

نویسنده در این رمان، زندگی مردم رومانی را در نیمه اول سده بیستم به تصویر کشیده است. موضوع اصلی داستان انتخابات عمومی مجلس در سال 1946 است که با مبارزه‌ای جدی در سراسر کشور همراه بود. در تمام کتاب از خاطره‌ها و تاثیر‌پذیری قهرمان اصلی صحبت شده که در فهرست حزب کمونیست رومانی، از ناحیه دوردست "ته لیو" (ناحیه‌ای تخیلی) برای نمایندگی مجلس نامزد شده است.

حکایت پیش‌آمدهای واقعی مربوط به انتخابات، شرح سفرهای متعدد نامزد انتخاباتی به شهر‌ها و روستاهای ناحیه "ته لیو" به صورت اعتراف‌های فاش کننده‌ای درمی‌آید و در همین سفرهاست که پیش‌آمدها و حادثه‌های طولانی یک دوره تاریخی، جان می‌گیرند.

نویسنده روی ناحیه "ته لیو"، تصویری از فروپاشی جامعه کهنه رومانی و پدید آمدن روابط اجتماعی تازه ترسیم می‌کند و به منزله مشتی نمونه خروار، تمامی رومانی در برابر خواننده نمایان می‌شود: روستاهای فقیر و خان‌های زمین‌دار غنی، سالون‌های بخارست و دسیسه‌های سیاسی سیاست بازان ریاکار حرفه‌ای از نوع بوشو لیانگا. در این رمان می‌توان بسیاری از حقیقت‌های شناخته و ناشناخته و خیلی از چهره‌های نمونه‌ای را از تاریخ نه چندان دور رومانی پیدا کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات