دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

انقلاب امید

انقلاب امید

نویسنده: اریک فروم
مترجم: مجید روشنگر
ناشر: مروارید - فیروزه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 289
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ : 2

 کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

این کتاب، درست مانند عنوانش، اثری روح بخش است و مسائل مهم و جذابی را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد: تعریف امید، معنای واقعی انسان بودن، و اقدامات مورد نیاز برای ترویج انسانیت در جامعه ای که به شکلی روزافزون، در باتلاق انزوا و عدم ارتباط فرو می رود. این اثر کلاسیک، مخاطبین را به چالش می کشد تا از میان دو راه پیش روی انسانیت، یکی را انتخاب کنند:
اولین راه که به جامعه ای کاملا ماشینی شده می انجامد و فرد در آن، به ابزاری در خدمت ماشین ها تبدیل می شود؛ و یا راه دوم، که مسیر انسانیت است و امیدواری. کتاب انقلاب امید، به دلیل نثر خردمندانه و تأثیرگذار فروم، درکی جدید از معنای انسانیت و امید را به مخاطبین می بخشد.

مباحث مطرح شده در این كتاب، پاسخ به پرسش‌هایی است كه انسان را در مقابل ماشین قرار داده و كوشش دارد كه موضع تاریخی انسان را تعیین كند. فروم در این كتاب، ریشه‌های عوامل غیر اومانیسیتی جامعة صنعتی را به ما می‌نمایاند و طرق اومانیستی كردن جامعة صنعتی را بررسی و راه‌حل‌های پیشنهادی خود را ارائه می‌دهد.

هدف زندگی چیزی نیست جز آنکه مجموعه زندگی بتواند از انسان موجودی با هویت و والا و مفید بایفریند و او را « مرکز ثقل» همه تحولات و تغییرات و دگر گونیها قرار دهد.
پوچی زندگی چیزی نیست جز آنکه مجموعه زندگی انسان را به موجودی غیر فعال و کنش پذیر و « بی خاصیت» مبدل کند و در عبور خود در سرزمین خاکی ، حیاتی غریزی چون حیاط حیوانات داشته باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات