دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

انسان در اسارت فکر

انسان در اسارت فکر

نویسنده: محمدجعفر مصفا
ناشر: نفس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 _ 1393 - دوره چاپ: 4 _ 1

 

مروری بر کتاب

اگر ما از فریـب "زمان" آزاد می‌‎شدیم رابطه‌‎مان با "من"،‌ با این عفریتـی که در وجودمان لانه کرده است یک کیفیـت همین‌الان و همین‌جایـی پیدا می‎‌کرد.

ای کاش به ‎آن درجه از ادراک و آگاهـی می‎‌رسیدیم که می‎‌دیدیم این عفریت چگونه دارد با فریب زمان زندگی ما را می‌بلعد و تباه می‌کند. چگونه دارد زندگی ما را در پوچی هدر می‎‌دهد. چگونه یک زندگی سطحی، نمایشی و پرنکبت را بر ما تحمیل کرده است و ما داریم در فریب فردای این عفریت، زندگی واقعی و پرمعنایی را از دست می‎‌دهیم.

زندگی کردن در گذشته وآینده به معنای مشغول بودن ذهن با تصاویری است که در انبار حافظه انباشته شده است. پدیده‎ای هم که اغراض و تعصبات ذهنی انسان را می‎سازند و حجاب بین او و حقیقت می‎گردند همین تصاویر هستند.

و همین تصاویراند که انسان نسبت به آنها تعلق و بستگی دارد. و باز همین تصاویر عین الفاظ و کلمات هستند. حالت و کیفیت روحی انسانی که در زمان زندگی نمی‎کند، با انسانی که ذهنش خالی از تعصب است، با انسانی که به تعلقات نمی‎چسبد، با انسانی که از الفاظ برای خود قالب هویتی نمی‎سازد یک حالت و یک کیفیت روحی مشابه است. و آن کیفیت “لاخودی“ است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات