دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آدمک و من

آدمک و من

نویسنده: دانیل استیل
مترجم: محمد شرفی
ناشر: روشان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اولین ازدواج من دقیقا دو روز پیش از عید شکرگزاری به طلاق انجامید آن لحظه را همیشه به خاطر دارم روی کف اتاق خاب دراز کشیده بودم و تقریبا نیمی از بدنم زیر تختخواب بود یک لنگه کفشم را پیدا می کردم پیراهن خواب مورد علاقه ام را به تن داشتم که به علت کشیده شدن بدنم تا زیر تخت جمع شده بود...

دراین داستان با کمک علم زیست شناسی و الکترونیک و به کارگرفتن یک رایانه ,دانشمندی موفق می شود آدمکی بسازد که تمام صفات و شکل ظاهری خودش را دارد و وقتی سفر می رود آدمک را پیش همسرش می فرستد تا تنها نماند. این دانشمند خیالی که پیتر نام داشت, برای آدمک اسم پال را انتخاب کرده بود. و اگر پال اسم خود به کسی نمی گفت, همه او را به نام پیتر میشناختند. پال می توانست به جای سازنده اش امور تجارتی را انجام دهد و اسناد مربوطه را امضا نماید. روزی پال خودش را به همسر پیتر معرفی می نماید و ماجراهای عاشقانه و جنون آمیزی به وقوع میپیوندد....

دانیل استیل در سال 1949 در کشور امریکا در شهر نیو یورک به دنیا آمد او هر چند که در امریکا به دنیا آمده است اما بخش اعظم کودکی اش را در فرانسه گذرانده است. تقریبا تا انتشار هفتمین کتاب دانیل استیل کسی به ظهور یک نویسنده بزرگ پی نبرد در سال 1981 یکی از دانشگاهای امریکا از او به عنوان یکی از 10 زنی که جهان را تحت تاثیر خود قرار دادند نام برد و نیویورک تایمزنیز در سال 1984 چهار اثر او را جز 10 اثر پر فروش جهان قرار داد.

در آثار دانیل خانواده پر جمعیت و افراد آن که هر یک سرنوشت متفاوتی می یابند یکی از مشخصه های اصلی او است قصه های او معمولا به سر نوشت آدم های معمولی و زندگی های معمولی می پردازند و شخصیت های او اغلب از نوعی خوش بینی و ساده اندیشی مطلوب فرهنگ امریکایی بر خوردارند .

دانیل استیل نویسنده پر کاری است و از او بیش از 40 رمان در 40 کشور جهان به 27 زبان ترجمه شده است .کتاب های استیل در دهه 80 توانست 381 هفته پی در پی در صدر جدول پر فروش ترین رمان های ایالات متحده بایستد و به این ترتیب رکوردی در کتاب رکورد های گینس ثبت کند ذکر این نکته ضروری است راه دراز خانه پر فروش ترین رمان دانیل استیل و همچنین پر فروش ترین کتاب ماه می سال 1998 در امریکا شناخته شد استیل در دهه 90 هم جز فعال ترین نویسندگان امریکایی است از رمان های دانیل استیل چند سریال تلویزیونی ساخته شده است و برخی از رمان ها ی او نیز به فیلم بر گردانده شده است.

پرفروش ترین نویسنده معاصر و هشتمین نویسنده تمام دوران که کتاب های پرفروش می نویسند. بله ،800 میلیون نسخه فروخته شده. داستان های دانیل استیل در ژانر درام و رمان شناخته شده اند.

رمان های او 390 هفته به صورت پی در پی در لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز به چاپ رسیده و 22 بار در تلویزیون اقتباس شده است. استیل نماینده و نماد ادبیات عامه پسند و به نظر بسیاری از صاحب نظران کم ارزش است اما هر چه هست میلیون ها خواننده کتاب های او نقش پررنگی در گرمای بازار ادبیات دارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات