دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

صدای حیرت بیدار ؛ گفت و گوهای اخوان ثالث

صدای حیرت بیدار ؛ گفت و گوهای اخوان ثالث
صدای حیرت بیدار ؛ گفت و گوهای اخوان ثالث
درحال حاضر موجود نمی باشد
صدای حیرت بیدار ؛ گفت و گوهای اخوان ثالث
صدای حیرت بیدار ؛ گفت و گوهای اخوان ثالث

صدای حیرت بیدار

نویسنده: مهدی اخوان ثالث(م. امید)
به کوشش : مرتضی کاخی
ناشر: مروارید - زمستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

گفت و گوهای اخوان ثالث

25 مصاحبه با «مهدی اخوان ثالث» (م.امید) به همراه آخرین گفت و گوی انجام شده درباره شعر و ادبیات

نام کتاب صدای حیرت بیدار از شعر محبوب اخوان نماز گرفته شده است که مجموعه کاملی از مصاحبه های استاد مهدی اخوان ثالث می باشد و همچنین دیدار با پیر توس، مصاحبه های کوتاه درباره فروغ فرخ زاد و جلال آل احمد که از میان نوشته های پراکنده چاپ نشده اخوان در این کتاب گرد هم آمده است.

اخوان در نخستین مصاحبه اش، خود را اهل مصاحبه و این حرف ها و کج وکوج نشستن ها نمی داند، ولی همین اخوان، در آخرین ماه های عمرش چندین مصاحبه کرد که آخرین آن یک هفته قبل از مرگش بود و او نرسید متن چاپ شده اش را ببیند. وی در آخرین مصاحبه اش می گوید:
«درباره شعر و ادب فارسی غربت هنوز خیلی حرفها دارم که می توان شنید، شاید حال و حاصله و عمری باشد که این حرفها را مطرح کنم. به یاری خدا به وقتش»
«من در واقع تنها شعری را شعر می شناسم که اجتماعی باشد. یعنی این که جای انسان پوینده را و انسان هنرمند را در زمین مشخص کند و نشان بدهند که انسان اهل کدام یک از طرفین مبارزه هست بین حق و ناحق.»

آن چه خواندید بخشی از مصاحبه ای بود که اسفند 1357 با «مهدی اخوان ثالث»، شاعر بلند آوازه ایران انجام شده و در مجله «امید ایران» آن زمان چاپ شد. متن کامل این مصاحبه به همراه مصاحبه های چاپ نشده ای که با وی درباره فروغ فرخزاد و جلال آل احمد صورت گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات