دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دانشگاه و انقلاب

دانشگاه و انقلاب
-20 %
دانشگاه و انقلاب
  • موجودی: موجود
  • مدل: 176356 - 86/2
  • وزن: 0.40kg
1,040,000 ریال
1,300,000 ریال

دانشگاه و انقلاب

نویسنده: صادق زیبا کلام
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

روایت بی مهری های انقلاب به دانشگاه

زیباکلام در این کتاب به سرگذشت پیوند ناموفق میان دانشگاه و انقلاب پرداخته است. اینکه چرا و چگونه شد که سرنوشت دانشگاه در انقلاب اینگونه تلخ شد. یکی از مفصل ترین بخش های کتاب، فصلی است که مربوط به انقلاب فرهنگی است. چگونگی پیدایش این حرکت و سرانجام ناموفق آن. فصل دیگر، پیرامون عقب ماندگی بنیادی علوم انسانی در دانشگاه ها است.

بخشی از کتاب نیز به موضوع فقدان تحقیق و کاوش های علمی در دانشگاه پرداخته و اینکه مشکل در کجاست و چرا در دانشگاه های ما از تحقیقات خبری نیست. کتاب حاضر فقط به جنبه های منفی نپرداخته، بلکه دستاوردهای مثبت دانشگاه بعد از انقلاب را نیز مورد توجه قرار داده. از جمله مهمترین این دستاوردها افزایش چشمگیر دانشجویان و فارغ التحصیلان می باشد.

رابطه میان دانشگاه و انقلاب را در بهترین حالت میتوان به یک ازدواج ناموفق تشبیه نمود . همه ازدواج های ناموفق در ابتدا همه چیز با دل انگیزی ، ستایش ، احترام و دوستی آغاز شد .

در و دیوارهای خیابان های اطراف دانشگاه در دوران انقلاب مملو از تجلیل و تمجید از نقش دانشگاه در مبارزات ملت ایران علیه ظلم ، استبداد و اختناق بود . هیچ نهاد دیگری در دوران انقلاب به اندازه دانشگاه مورد ستایش وتجلیل قرار نگرفته بود .اکثریت قریب به اتفاق مبارزین و مخالفین و زندانیان سیاسی در رژیم قبل از انقلاب را دانشگاهیان ( دانشجویان ) تشکیل میدادند و دانشگاه از معدود کانونهایی بود که در تمامی دوران سال های استبداد و خفقان هرگز خاموش نشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات