دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ نوروز و گاه شماری ایران ؛ زرکوب

تاریخ نوروز و گاه شماری ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد

تاریخ نوروز و گاه شماری ایران

نویسنده: عبدالعظیم رضایی
ناشر: در
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 512
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

شناخت ایران باستان بی‌گمان بدون شناخت فلسفه اخلاق ایرانیان باستان میسر نیست چرا که یکی از عوامل بسط و قبض تمدن ایران باستان را در بررسی اخلاق آنان می‌توان یافت. شادروان رضایی نیز آثار گران‌بهایی در زمینه تاریخ ایران باستان به یادگار گذاشته است.

در جهان هیچ ملتی و تیره ای به اندازه ایرانیان به گاهشماری و تاریخنگاری دلبسته نبوده است و هیچ ملتی چون ایرانیان دارای آن همه سنجش های اندازه گیری زمان از هزاره ها، دوره ها و سال های خورشیدی و قمری گوناگون سال ها، ماهها، هفته ها، روز و ساعت و دقیقه و... با نام و نشان های جداگانه نبوده است.

باید دانست که هر کدام از این سنجش های نامبرده برای آهنگ ویژه ای پدیدار و درست شده و موارد به کارگیری ویژه داشته است.

عنوان کتابی درباره جشن‌های نوروز در ایران باستان است. این کتاب در بیست و شش بخش گردآوری شده است. نگرشی بر آغاز سال شمسی کنونی، کبیسه چگونه برگزار می‌شد، سال و بخش‌های آن در نزد ایرانیان، گاهشماری در ایران باستان و اوستا، جشن‌ها و شادی‌ها در ایران باستان، چهرشنبه سوری، پیشینه تاریخی نوروز در ایران، گاهشماری یزدگردی باستانی، رصدخانه‌ها، آگاهی‌ها درباره تاریخ و تقویم، تاریخ مهر مسیحا و مانی، تاریخ زرتشت و روزگار او، تاریخ اصحاب کهف، هجرت پیامبر اسلام، عیدها و جشن‌های سغدیان از جمله بخش‌های مختلف این کتاب است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات