دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اندرزهای کوچک زندگی

اندرزهای کوچک زندگی 

نویسنده: شبنم خوشبخت - رعنا بابا خانلو
ناشر: کتاب آوند دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 154
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

نکته هایی ماندگار برای یک زندگی بهتر

نگارش این کتاب را ابتدا به عنوان هدیه ای برای پسرم آدم شروع کردم . در حالی که آدم دستگاه ضبط صوت ، تایپ، پلوور آبی رنگ و دیگر وسایل ضروری را که برای زندگی جدیدش به عنوان دانشجوی سال اول دانشگاه نیاز داشت، جمع می کرد، من نوشتن این کتاب را آغاز کردم.

فورا به اطاقم رفتم تا کمی از این اطلاعات و کلمات پند آموز را که فکر می کردم ممکن است برای آدم مفید باشد با عجله یاداشت کنم. یادم میاد چند سال پیش جایی خواندم که پدر و مادرها وظیفه ندارند تمام مسیر زندگی را به جای فرزندانشان بپیمایند، بلکه باید راه را به آنها نشان دهند. به این ترتیب بود که امیدوار شدم پسرم از این نوشته ها استفاده کند.

به هر حال شروع به نوشتن کردم و آنچه فکر می کردم تنها چند ساعت طول بکشد چندین روز به طول انجامید. نوشته هایم را جمع کردم، تایپ کردم و دورش را با نخ نایلونی بستم ، بعد به پارکینگ رفتم و آنها را زیر صندلی جلوی ماشین گذاشتم. چند روز بعد من و مادر آدم به او کمک کردیم تا به آ پارتمان جدیدش نقل مکان کند .

وقتی آدم کاملا جابجا شد از او خواستم با من به پارکینگ بیاید . دستم را زیر صندلی جلوی ماشین بردم و نوشته را به او دادم و گفتم که این مجموعه تمام آن چیزهایی است که من درباره یک زندگی شاد و پر برکت می دنم. آدم پس از شنیدن این حرفها و دیدن نوشته ها، مرا در آغوش گرفت و دستهایم را فشرد. لحظه فوق العاده ای بود.

بدین گونه بود که این نوشته های تایپ شده کتابی شد که شما اکنون در دست دارید ممکن است با بعضی موارد گفته شده موافق نباشید و مطمئنم با تجربه ای که خود از زندگی دارید می توانید صدها مورد دیگر به نوشته های من اضافه کنید. مسلم است که بر خی از این پندها و نصایح مهمتر از بقیه هستند ولی بهر حال هر کدام به شکلی بار معنایی دارند.

چند روز پس از انکه آدم نوشته های من را دریافت کرد از اپارتمانش با من تماس گرفت و گفت:« پدر، در این چند روز مشغول مطالعه کتاب شما بودم. فکر می کنم این یکی از بهترین هدایایی است که تا بحال به من رسیده است . قصد دارم چند مورد به آن اضافه کنم و یک روز آن را در اختیار پرم قرار دهم.»

گاهی زندگی لحظاتی چنان گرانبها و ارزشمند به وجود می آورد که احساس می کنید زندگیتان روشن می شود. من این موضوع را می دان چون به تازگی تجربه کرده ام.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات