دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اقدام پژوهی

اقدام پژوهی

نویسنده: پاتریک جی ام کاستلو
مترجم: محمدرضا شادرو
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو ؛ زیر برخی از سطور صفحات کتاب با مداد خط کشیده شده

 

مروری بر کتاب

سازمان‌ها همواره برای اجرای مأموریت‌های خود با سؤال‌های کوچک و بزرگی روبه‌رو می‌شوند که پاسخ به آن‌ها جز از طریق تحقیق و مطالعه میسر نمی‌شود. لذا «فرهنگ اقدام‌پژوهی» به سازمان‌ها کمک می‌کند تا کم‌خطاترین مسیرها را برای نیل به اهداف انتخاب نمایند تا بیشترین بازده را به‌دست آورند.

امروزه دستگاه‌های اداری بیش از هر زمان دیگر خود را نیازمند آموزش و تقویت این فرهنگ می‌بینند تا با استمرار فرایند پژوهش و درونی‌سازی آن، مطلوبیت سازمانی خویش را افزایش دهند. فرهنگ اقدام‌پژوهی، چرخه پژوهش سازمانی را به جریان می‌اندازد تا مدیران، کارشناسان و متخصصان پژوهشگر هم موجب نوآوری، ابتکار و تغییر و تحول شوند و هم تحولات و تغییرات را مجددا کاوش کنند و تحول و دگرگونی مطلوب دیگری را برای برنامه‌های آتی پیشنهاد کنند.

این کتاب مشتمل بر هفت فصل است. فصل‌های اول تا ششم با پرسشی کلی آغاز می‌شوند و پس از بررسی ماهیت اقدام‌پژوهی و شیوه اجرای آن در فضاهای آموزشی، نحوه تدوین مناسب طرح و گردآوری و تحلیل داده‌ها و نیز شیوه نگارش گزارش پژوهش مطرح می‌گردد. فصل پایانی کتاب به معرفی منابع تکمیلی اختصاص یافته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات