كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
81490

81490

نویسنده: آلبر شمبون
مترجم : احمد شاملو
ناشر: کتاب نمونه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : خوب ~ عالی ؛ جلد و 70 صفحه کتاب کمی تابدار می باشد

 

مروری بر کتاب

 آلبر شمبون (نویسنده کتاب ) که عضو نهضت مقاومت فرانسه است. خاطرات خود را از کشتار و نسل‌کشی حزب نازی و هیتلر در اردوگاه‌های کار اجباری روایت میکند. قساوت و بیرحمی‌اس. اس‌ها و مرگ در اثر گرسنگی و ایستادگی در جای جای کتاب به چشم میخورد. نویسنده روان و ساده، تصویری جان‌دار و هولناک پیش روی خواننده می‌گذارد. در روزگاری که گروه‌های فاشیستی در همسایگی ما جنایت می‌کنند، خواندن این اثر جذاب و آموزنده است.

افسوس! جنگ همچنان ادامه دارد… ستون‌های متفقین می‌باید به پیشروی خود ادامه دهند و اقدامات و اعتراضات ما بی‌نتیجه می‌ماند.مدام تلگرام‌های درخواست کمک به پاریس مخابره می‌کنیم.یک ماه تمام، باید انواع و اقسام مشکلات و سگ‌دویی‌ها را به جان بخریم تا آن که سرانجام! راهیِ وطن می‌شویم: ابتدا با کامیون‌ها و بعد با قطار.

سروان دوشن، یک افسر فرانسوی که در نیروی متفقین کار می‌کند، در عبور از لیپش تات به دیدار ما می‌آید. به ما نگاه می‌کند و در سکوت، اشک بر گونه‌هایش می‌غلطد. مشاهده‌ی تأثری که از دیدار ما به یک فرانسوی دیگر دست می‌دهد، ما را از وضع و حال خودمان به وحشت می‌افکند. با محبت و دلسوزی بسیار به ما می پردازد و مقادیر زیادی قرص و کپسول‌های ویتامین برای‌مان تهیه می‌کند.
ازش خواهش می‌کنیم که پیش از هر چیز، خبرهایی از کس و کارمان به ما بدهد.

شخصاً دست به کار می‌شود. نامه‌هایی می‌نویسد و می‌کوشد با خانواده‌های ما تماس بگیرد.
هرگز این حرکت او را فراموش نخواهیم کرد. تا عمر داریم. تا زنده هستیم.
در واقع، سروان دوشن بود که ما را بار دیگر با موجودات انسانی، با عالم بشریت آشتی داد.
از ما می‌پرسد:
«باید مشقات بسیاری کشیده باشید.»
چه بگوییم؟
هیچ!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

81490

  • ناشر: کتاب نمونه
  • کد کتاب: 86558 - 103/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آلبر شمبون, احمد شاملو, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, جنگ جهانی دوم, هولوکاست, نازی ها, هیتلر, کتاب 81490