منو
سبد خرید

68 داستان اپرا

68 داستان اپرا
-10 %
68 داستان اپرا
215,000 ریال
240,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 88948
  • وزن: 0.60kg
  • SKU: 44248

68 داستان اپرا

نویسنده: جان. و. فریمن
مترجم: تبسم آتشین جان
ناشر: روزنه کار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 392
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مجموعه ای از اپراهای مشهور جهان اجرا شده در متروپولیتن نیویورک

اپرا از ارزنده‌ترین پدیده‌هاى جهان موسیقى است. طى چند قرن، اپرا با تحولات و فراز و نشیب‌هاى فراوان همه‌گونه رویدادها و سبک‌هاى موسیقى را تجربه کرد و سرانجام به تکامل رسید.

اپراهاى کلاسیک از یک طرف داستان‌هاى سرگرم‌کننده و جالب را در بر گرفت و اپراهاى رُمانتیک با عمیق‌ترین داستان‌ها در دست موسیقی‌دانان بزرگ در قالب پراحساس‌ترین موسیقى هم‌راه با تکنیک‌هاى پیشرفته آوازى خلق شدند و بالاخره، اپراهاى مدرن نیز هرگونه تحول و فراز و نشیب را پذیرا شدند.

جا دارد که این هنر در ایران بیش‌تر معرفى شود به‌خصوص که اپرا مجموعه‌اى است از هنرهاى مختلف. صرف‌نظر از موسیقى، که هنر اصلى این پدیده است، ادبیات، فن بازیگرى، طراحى صحنه دکور، کارگردانى و غیره همه دست بدست هم می‌دهند و اپرا را به‌وجود می‌آورند. مهم‌تر این‌که، بعد از پیدایش برق و تکنیک‌هاى الکترونیک دامنه وسیع‌ترى از امکانات براى اپرا فراهم شد و آن‌را شکوفا ساخت.

«68 داستان اُپرا» اثرى است ارزنده و سعى نگارنده آن براى معرفى اپرا تقدیرشدنى است به‌خصوص که وى در کنار شرح داستان اپراها به نکات فنى اپرا هم توجه داشته و اجراهاى مختلف را نیز معرفى کرده است. به‌هرحال این کتاب راهنماى ارزنده‌اى است براى شناخت اپراهاى معروف و آهنگ‌سازان نام‌آور.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب