کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
6 نظریه ای که جهان را تغییر داد

شش نظریه ای که جهان را تغییر داد

نویسنده: پل استراترن
مترجم: بهرام معلمی - محمد رضا توکلی صابری
ناشر: مازیار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

نیوتون و جاذبه، اینشتین و نسبیت، هاوکینگ و سیاهچاله ها، کوری و رادیواکتیویته، تورینگ و کامپیوتر ...

...نیوتن را می توان صاحب زیباترین ذهنی دانست که بشریت تا کنون به بار آورده است. هیچکس در هیچ زمانی دامنه های فهم بشری را مانند نیوتن تا این میزان گستردگی نبخشیده است...

نیوتن و جاذبه
انیشتین و نسبیت
هاوکینگ و سیاه چاله ها
کوری و رادیو اکتیو
تورینگ و کامپیوتر
کریک واتسون و DNA

فهرست

1- نیوتن و گرانش که نگاهی هوشمندانه و آگاهی دهنده به پدر فیزیک دارد - از کارهایش گرفته تا سنت شکنی هایش و نظریه بزرگ او در این مورد که چه چیزی باعث می شود تا ما به فضا پرتاب نشویم .
2- اینشتین و نسبیت که شرح درخشانی از نظریه نسبیت و نگاهی شگفت به مردی که سرنوشت قرن بیستم را تغییر داد.
3- هاوکینگ و سیاهچاله ها که نگاهی روشنگر بر کارهای آینده نگر و اراده آهنین استیون هاوکینگ می اندازد و توضیحی آسان از کتاب پر فروش و مهم تاریخ مختصر زمان ارائه می دهد.
4- کوری و رادیو اکتیویته که گزارشی مشروح و خواندنی از کارها و زندگی پر احساس و پر آشوب ماری کوری یکی از استثنایی ترین دانشمندان قرن بیستم که کمتر شناخته شده است ارائه می دهد.
5- تورینگ و کامپیوتر که توضیح روشن و قابل فهمی از پیدایش کامپیوتر می دهد و نگاهی دقیق بر مردی می اندازد که به تکامل آن یاری رساند تا همان جهانی را که دگرگون ساخته بود فراموشش کند.
6- کریک، واتسون و DNA که تصویر دقیق و هوشمندانه ای از کارها و زندگی این دو دانشمند ارائه کرده و نشان می دهد که چگونه DNA فهم ما را از تکامل - و در واقع کل مفهوم حیات تغییر داد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

6 نظریه ای که جهان را تغییر داد

  • ناشر: مازیار
  • کد کتاب: 94808 - 4/4
  • موجودی: در انبار
  • 240,000ریال

برچسب ها: پل استراترن, بهرام معلمی, محمد رضا توکلی صابری, علمی عمومی, تاریخ علم, نظریه های علمی, اکتشافات, کتاب شش نظریه ای که جهان را تغییر داد, 6 نظریه ای که جهان را تغییر داد