كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
6 سال انقلاب مشروطیت ایران

6 سال انقلاب مشروطیت ایران

نویسنده: احمد قاسمی
ناشر: حزب کار ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 61
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ : 1

کمیاب -  کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

درﺑﺎرﻩ اﻧﻘﻼب ﻣﺸﺮوﻃﻪ اﻳﺮان، اﻧﻘﻼﺑﯽ ﺑﺨﺎﻃﺮ. ﺑﺮاﻧﺪاختن ﻧﻈﺎم ﻓﺌﻮداﻟﯽ و ﺳﻠﻄﻨﺖ ﻣﻄﻠﻘﻪ و ﺑﻴﺮونراﻧﺪن اﻣﭙﺮﻳﺎﻟﻴﺴﻢ روس و اﻧﮕﻠﻴﺲ، ﺁﺛﺎر ﺑﺴﻴﺎری اﻧﺘﺸﺎر ﻳﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ وﻟﯽ ﻗﺴﻤﺖ اﻋﻈﻢ ﺁﻧﻬﺎ تنها ﺑﻪ ﺿﺒﻂ و توﺻﻴﻒ ﺣﻮادث و روﻳﺪادها بسنده کرده اﻧﺪ. اﻳﻦ ﻧﻮشته رﻓﻴﻖ ﻓﻘﻴﺪ ﻣﺎ ﻗﺎﺳﻤﯽ که به ﻣﺴﺎئل اﺳﺎﺳﯽ اﻧﻘﻼب مشروطه پرداخته است را می توان نمونه ای بدیع از نگرش به نهضت مشروطه  دانست ، لذا ...

...از نظر میرزا فتحعلی آخوندزاده هر انسانی که پای به دنیا می‌گذارد، باید از نعمت آزادی کامل بهره‌مند بشود. وی آزادی کامل را متشکل از دو نوع آزادی می‌داند: یکی آزادی روحانی و دیگری آزادی جسمانی. وی معتقد است که آزادی روحانی را دین از مردم گرفته‌است. پس در این نوع آزادی از نعمت آزادی کامل محرومیم. در ارتباط با حریت جسمانی نیز وی معتقد است که فرمانروایان دیسپوتی یا ظالم آن را از ما گرفته‌اند و در این دنیا مارا محکوم به قبول امور خود کرده‌اند؛ و در این مورد هم معتقد است که از نعمت آزادی بی‌بهره ایم.

وی جمع این دو آزادی روحانی و جسمانی را آزادی کامل می‌داند و می‌گوید در کتاب‌های قانون فرنگیان این موارد به‌طور کلی توضیح داده شده‌اند؛ و معتقد است که مردم آسیا از آزادی کامل بی‌بهره و آن را گم کرده‌اند و از لذت مساوات و نعمت حقوق بشریت کاملاً محروم می‌باشند و از فهم این محرومیت خود نیز عاجز هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

6 سال انقلاب مشروطیت ایران

  • ناشر: طوفان
  • کد کتاب: 96774 - 112/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احمد قاسمی, انقلاب مشروطه, تاریخ مشروطه, مشروطه, قاجار, جامعه شناسی ایران, کتاب 6 سال انقلاب مشروطیت ایران