کتاب 547 روش برای مدیریت برتر فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مدیریت - اقتصاد و بازرگانی انتشارات سایه گستر

547 روش برای مدیریت برتر

نویسنده: ران کلمن
مترجم: حسین احمدی
ناشر: سایه گستر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

 

مروری بر کتاب

عمق و وسعت تأثیرگزاری یک مدیر تا حدّ زیادی به توانائیهای فردی او بستگی دارد که به دو بخش کلی ژنتیکی و اکتسابی تقسیم می شوند؛ این که یک فرد از نظر ژنتیکی برای مدیریت در چه حوزه ای مناس است، موضوع بحث این کتاب نیست؛ آنچه تلاش شده در این کتاب به آن پرداخته شود، امّا ویژگی های اکتسابی یک مدیر قوی و چگونگی تحصیل، حفظ و ارتقاء آنهاست.

هر توفیق بزرگی ایجاب میکند که مسئولیت بپذیرند در تحلیل نهایی نقطه مشترک همه آدمهای موفق توانایی آنها در قبول مسئولیت است. نگاهی میاندازیم به صفات اشخاص که مسئولیت را میپذیرند اگر خواهان توفیق بیشتر و برانگیختن حس احترام پیروان خود هستید کار را از خود بدانید. خواهید دید که تا کجا پیش خواهید رفت.

البته مدیریت تنها علم نیست، هم علم است و هم هنر؛ تا آنجا که به داشتن مربوط می شود، علم است. اگر مدیران باید با مسائل مالی، حقوقی، اقتصادی، روان شناختی، جامعه شناختی، مردم شناختی (و به طور کلی علوم رفتاری)، آمار و ... آشنا باشند (که در آن تردیدی نیست)، اینها را باید فراگرفت لکن از جنبۀ به کار بردن این علوم برای داشتن حداکثر اثر بخشی و بازدهی، جنبۀ هنر نیز ضرورت دارد.

چنانچه از بُعد هنر بودن، مدیریت را با استعارۀ نقاشی مقایسه کنیم، می توان گفت که مدیریت به شما بوم نقاشی، قلم مو، سه پایۀ نقاشی، جعبۀ رنگ (یعنی ابزارها) و چند درس نقاشی (یعنی فرا گرفتن علم مدیریت) را می دهد. این شما هستید که ممکن است از این ها (یعنی بهره گیری از منابع و به کار کردن علم مدیریت) شاهکار به وجود آورید...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

547 روش برای مدیریت برتر

  • 75,000ریال
  • 65,000ریال

برچسب ها: ران کلمن, حسین احمدی, مدیریت سازمان, رهبری, مدیریت کارمندان, کتاب 547 روش برای مدیریت برتر