كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
50 سال مطبوعات به روایت آمار

50 سال مطبوعات به روایت آمار به انضمام نیم قرن کتاب شماری در ایران(1347تا1396)

نویسنده: فرید قاسمی
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 121
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

نخستین آمارنگاری و شمارشگری کتاب‌کاوانه، مجلّه‌پژوهانه و روزنامه‌شناسانه را باید در لابه‌لای کتاب‌ها و ادواری‌های سپیده‌دم چاپ‌سپاری‌های فارسی جست‌وجو کرد. «درآمد» کتاب پیش رو نگاهی دارد به احصائیه‌نویسی‌های مطبوعات و کتاب از سرآغاز طبع و نشر در ایران تا سال 1396. 

این اثر یادآور می‌شود که عدم گردآوری روزنامه‌ها و  مجلّه‌های ایرانی و راهیابی نشریه‌نماها به مخزن مجموعه‌ها از جمله دلیل‌های احصاناپذیری مطبوعات، و نبود تعریف‌ها معضل اساسی آماردهی حوزه کتاب است. 

همچنین بررسی تطبیقی سالانه نیم‌قرن (1347 تا 1396) آمار  ذیلِ دو فصلِ «مطبوعات» و «کتاب» نشان می‌دهد که نبود سامانه جامع یکی از دردهای جامعه ماست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

50 سال مطبوعات به روایت آمار

  • 220,000ریال

برچسب ها: فرید قاسمی, مطبوعات ایران, کتابشناسی, تاریخ مطبوعات ایران, ارتباطات, رسانه, روزنامه نگاری در ایران, کتاب 50 سال مطبوعات به روایت آمار