كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
50 درس اساسی در شطرنج

50 درس اساسی در شطرنج

نویسنده: استیو گیدینز
مترجم: احسان محمداسماعیل
ناشر: فرزین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 297
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

چه بسیار از قهرمانانی که در کودکی، کتابی توجه شان را به خود جلب کرده است و با خواندن آن شیفته ی شطرنج شدند. قدرت قلم و سحرکلام برخی نویسندگان چنان است که خواننده را مفتون موضوع آن می‏ کند. "ایروینگ چرنف" (1981-1900) از این دسته نویسندگان بود. یکی از کتاب های وی به نام «آموزنده ‏ترین بازی های شطرنجی که تاکنون انجام شده است» الهام ‏بخش بسیاری از شطرنج بازان شد.
استاد "استیو گیدینز" [Steve Giddins] نویسنده ی مطرح انگلیسی با الهام از همین کتاب، اقدام به گردآوری و تفسیر بازی هایی کرد تا نسخه جدیدی از آن کتاب را با نام «50 درس اساسی در شطرنج» به دست داده باشد و همچون "چرنف" خواننده را مجذوب مفاهیم زیبای شطرنجی کند.
وی که دانش آموخته اقتصاد از «دانشگاه آکسفورد» است، تسلط فراوانی بر فرهنگ و ادبیات شطرنج روسیه دارد و سالیانی را نیز در آن کشور به سر برده است. آشنایی عمیق وی با مکتب شطرنج شوروی سابق سبب شده است که کتابش هر چه غنی ‏تر گردد و مثال ‏هایی را بیاورد که هرگز گرد کهنگی بر چهره‏ شان نخواهد نشست.
"گیدینز" در این کتاب 50 بازی را تحت پنج سرفصل (حمله به شاه، دفاع، قدرت‏ نمایی سوارها، ساختار پیاده‏ ای و مضامین آخر بازی) می ‏آورد و تلاش می‏ کند تا حتی ‏المقدور با کلام و نه با آوردن واریانت های بی‏ شمار، به تشریح ایده ‏ها و مفاهیم شطرنجی بپردازد. مسلماً جادوی کلام آن‏ قدر تأثیرگذار هست که خواننده ی علاقمند را با خود همراه سازد و زمینه ‏ای را در وی ایجاد کند تا به مدارج بالا برسد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

50 درس اساسی در شطرنج

  • ناشر: فرزین
  • کد کتاب: 23309
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: استیو گیدینز, احسان محمداسماعیل, ورزش, شطرنج, کتاب 50 درس اساسی در شطرنج