دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

365 راه مدیریت بر خود

365 راه مدیریت بر خود

نویسنده: دیوید لرنس پریستون
مترجم: محمدجعفر کندی
ناشر: هنگام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ:

کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

اگر براستي قصد تغيير زندگي و روش زندگي خودتان را داريد به نظر ما يكي از بهترين كتاب‌ها را انتخاب كرده‌ايد. تا كي فقط بشنويم و فراموش كنيم؟ تا كي فقط “جمله” من همان هستم و مي‌شوم كه مي‌انديشم را فقط بشنويم و با آب و تاب براي ديگران تعريف كنيم ولي خودمان مزة شيرين آن را نچشيده باشيم؟ تا كي فقط بگوييم برنامه‌ريزي اولين اصل زندگي سعادتمند است؟ اگر از همين الان تصميم گرفته‌ايد برنامه زندگي خود را تا لحظة وداع با دنيا به طور منسجم تنظيم كنيد، با ما همراه باشيد.

آیا تا به حال به انسان های دور و بر خود با دقت نگریسته اید؟ چه طور انسان هایی هستند؟ بله، می توان گفت عده ای موفق، خوشبخت و شادند و عده ای هم شکـست خورده، بدبخت و غمگین. مطمئناً اگر از شما بپرسند که مایلید جز کدامیک از این دو دسته باشید بی درنگ خواهید گفت گروه اول. هیچ شخص تمایل ندارد فردی شکـست خورده، بدبخت و غمگین باشد، چون هرشخص در وجودش تمایل به تعلی و خوشبختی دارد.

حال از خود بپرسید که چرا آن ها خوشبخت، موفق و شادند؟ ممکن است بگویید شانس و تقدیر، در این صورت آیا هرگز هیچ شانسی برای گروه دوم وجود نداشته که نتوانسته موفق باشد؟ بدون شک این طور نیست زندگی پر از فرصت ها و تهدیدها برای همه انسان ها، البته کم یا زیاد – پیش می آید. یکی از ویژگی های افراد موفق این است که توانسته اند علاوه بر آنکه از فرصت های زندگی خود استفاده کنند، تهدیدها را هم به فرصت تبدیل کرده اند.

یکی از مهمترین ویژگی های افراد موفق این است که هدف زندگی خود را می دانند. آن ها درک کرده اند که بیهوده خلق نشدند هر یک برای هدفی به این دنیا آمده اند و مسئولیتی بر دوش دارند. پس از همان ابتدا هدف گذاری کرده اند؛ برای خود اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تعیین کردند وتمام فعالیت ها و توانمندی های خود را در راستای نیل به اهداف منظم ساخته اند.

انسان های موفق مفهوم درستی از خوشبختی را درک می کنند. آن ها خوشبختی را تنها نیل به هدف نمی دانند بلکه تلاش کامل و تعهد خود به انجام وظیفه را خوشبختی و موفقیت می دانند. بدین صورت است که اگر با وجود تمام تلاش ها به هدف نرسیدند خود را بدبخت و ناکام نمی بیند و تلاش خود را می ستایند.

در کتاب حاضر، 365 ایده و مهارت مختلف برای زندگی بهتر نوشته شده است، به گونه‌ای که هر فرد می‌تواند با مطالعه آن توانایی‌های خود را در سطوح مختلف مدیریت شخصی ارتقا دهد. مطالب این کتاب روشن و کاربردی است، به گونه‌ای که افراد با هر تخصص و سطح سوادی می‌توانند از نکات کلیدی آن بهره‌مند شوند و برای افرادی کاربرد دارد که می‌خواهند در زندگی خود یک تغییر جدی و اساسی ایجاد کنند، اما تاکنون به دلایل مختلف موفق به انجام این کار نشده‌اند.

نویسنده در این کتاب با معرفی 365 ایده و مهارت یادگیری، بر آن است به مخاطبان روش‌های مدیریت بر خود و زندگی خود را بیاموزد. وی در این مسیر از سه روش استفاده کرده است. روش «TGROW»که ‌مربیان به صورت گسترده در جلسات مدیریت زندگی به مراجعان کمک می‌کنند از پنج مرحلة سالکه، اهداف، واقعیت، حق انتخاب و اراده عبور کنند تا به موفقیت برسند. روش دوم شامل هشت گام چون، انتخاب اهداف روشن؛ استفاده از قدرت شگفت‌انگیز ذهن؛ ایجاد ویژگی‌های شخصیتی مطلوب در خود و... می‌شود. روش سوم «ITIA» است که هنر برقراری ارتباط؛ مهارت‌های ارتباطی؛ شجاعت و جسارت و شادکامی را در برمی‌گیرد. در این کتاب هر یک از روش‌ها با ارائه تمرین‌های کاربردی توضیح داده شده است.

فهرست

استفاده از قدرت شگفت‌انگیز ذهن
ایجاد ویژگی‌های ذهنی مطلوب
ارزیابی شرایط فعلی
کنترل پیشرفت
مهارت‌های ارتباطی
برقراری ارتباط
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات