منو
سبد خرید

14 ژانویه ، 8 شب

14 ژانویه ، 8 شب
درحال حاضر موجود نمی باشد
14 ژانویه ، 8 شب
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 70607 - 38/2
  • وزن: 0.20kg
  • SKU: 45286
  • UPC: 9 = 10
0 ریال

14 ژانویه ، 8 شب

نویسنده: جهانگیر هدایت
ناشر: پوینده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 141
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه نوزده داستان کوتاه

داستان‌های این کتاب ؛ عموماً بر کاوش در روابط انسانی و بررسی رگ و ریشه‌های برخی فسادهای اجتماعی که عمدتاً ناشی از ناهنجاری‌های موجود در برخی فضاها از جمله ادارات است، متمرکز شده است.
استان‌های این مجموعه با سوژه‌هایی که به نظر می‌رسد با دقت و برای رسیدن به نتیجه مورد نظر راوی انتخاب شده‌اند، عموماً به روابط بین فردی و در واقع زیر پوست ارتباطات انسان‌ها با یکدییگر می‌پردازند.

در داستان اول، «مرگ را جا گذاشتم» راوی، لحظه‌ای از زندگی فردی را به تصویر می‌کشد که قصد انتقام دارد؛ مشخص نیست برای چه، اما به نظر می‌رسد زندگی‌اشش بسته به این انتقام است. بدیهی است در این انتقام گرفتن، کسانی که او از آنها نفرت دارد یعنی «زن‌هایی جان سخت» در اولویت هستند پس «بهتر است تا ریق رحمت را سر نکشیده‌اند»، از آنها انتقام بگیرد.

این انتقام گرفتن در ادامه به یک تراژدی تبدیل می‌شود؛ زمانی که شخصیت اول داستان پس از رو به رو شدن با سوژه اصلی که قصد انتقام از او را دارد، درمی‌یابد که زندگی و زمانه، انتقام اصلی را از او گرفته و حتی پس از وداع با او، مرد سیاهپوش نقابداری را می‌بیند که با داسی در دست سروقت این «زن جان سخت» آمده.

در اینجاست که قهرمان داستان در حالی که به نظر می‌رسد پذیرفته که این او نیست که قادر است از دیگران اتتقام بگیرد و این کار بر عهده کس دیگری گذاشته شده، در حالتی آکنده از استییصال می‌پپرسد: »نوبت من کی می‌رسد؟»

داستان دیگر این مجموعه «عشق معاون و اضافه کار من» است که داستان نویس کوشیده در یک قالب طنز، زیر پوست روابط انسانی را در فضاهای شغلی و اداری جامعه مورد نظر را - که با توجه به اسامی شخصیت‌های داستان احتمالاً کشور خودمان است - بکاود و ه جستتجوی ریشه برخی فسادهای اداری و اعطای پاداش‌های کاری به افراد شاغل در برخی ادارات بپردازد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات