منو
سبد خرید

1318؛ خاطراتی از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

1318؛ خاطراتی از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
-17 %
1318؛ خاطراتی از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
  • موجودی: موجود
  • مدل: 131024 - 117/4
  • وزن: 0.60kg
275,000 ریال
330,000 ریال

1318

گردآوری: علی احمد محرابی
ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 524
اندازه كتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

خاطراتی از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

«ما نان گندم نمی توانستیم بخوریم، نان جو گندم می خوردیم چون نان گندم گران تر بود. البته یک دانه نان گندم می خریدیم برای پدرم فقط، ما نان جو گندم می خوردیم، گاهی هم نان جو ... وضعمان خیلی خوب نبود و شب هایی اتفاق می افتاد در منزل ما که شام نبود. مادرم با زحمت زیادی که حالا بماند آن زحمت چگونه انجام می شد، برای ما شام تهیه می کرد. آن شام هم که تهیه می شد و با زحمت تهیه می شد، نان و کشمشی بود.

آن وقت ها، از لحاظ مالی در فشار بودیم، یعنی خانواده مان، خانواده مرفهی نبود. پدرم یادم هست روحانی معروفی بود، اما خیلی پارسا و گوشه گیر بود، لذا زندگی مان خیلی به سختی می گذشت. در دوران کودکی با زحمت بسیار، برای ما کفش خریده بود که تنگ بود. پدرم دیگر قادر نبود که این ها را عوض بکند یا کفش دیگر بخرد، آمدند گفتند که خوب این کفش ها را می شکافیم، اندازه می کنیم و برایش بند می گذاریم. یک عالمه خوشحال شدیم که کفش هایمان بندی شد. آمدند شکافتند و بند گذاشتند بعد زشت شد، چون بند هایش خیلی فرق داشت با کفش های دیگر، خیلی زشت و ناجور درآمده بود. چقدر غصه خوردیم ولی خلاصه چاره ای نداشتیم.»

عنوان این کتاب «۱۳۱۸» است که وجه تسمیه آن سال ولادت مقام معظم رهبری است و خاطراتی که در این کتاب آمده از سال ۱۳۵۸ تا بهار سال ۱۳۹۵ را شامل می شود. این خاطرات، به اقتضای سخن در مجال های مختلف بر لسان مبارکشان جاری شده است.

خاطرات گردآوری شده در این اثر، نخست به قصد تدوین کتاب خاطره نقل نشده بوده، لذا تلاش شده تا با جست وجو در فرمایشات مقام معظم رهبری بخش هایی از سخنان ایشان را که به صورت خاطره در ضمن بیاناتشان به مناسبت های گوناگون نقل شده، گردآوری شود.

با این حال خاطرات برحسب موضوع و به ترتیب زمان اصلی خاطرات دسته بندی و تدوین شود، لذا در این شیوه، اثر شامل دوران کودکی، نوجوانی، اوضاع خانواده و دوران مبارزه، ریاست جمهوری، رهبری و شخصیت ها و بالاخص خاطراتی از امام خمینی(ره) بیان شده است. 

فهرست

فصل اول کتاب "خاطرات٬کودکی٬ نوجوانی و جوانی٬ تحصیلات" رهبر معظم انقلاب اسلامی را روایت می کند.
فصل دوم خاطرات رهبر معظم انقلاب از امام خمینی (ره) است.
فصل چهارم  "پای درس استاد" مربوط به خاطرات ایشان در دوران طلبگی است.
فصل پنجم "مبارزات" فعالیت های مبارزاتی مقام معظم رهبری را روایت کرده است.
فصل ششم خاطرات رهبر معظم انقلاب از دوران ریاست جمهوری است
فصل هفتم "رهبری و مرجعیت"
فصل هشتم "شخصیت ها"
فصل نهم  "روایت" 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات